Dlaczego warto nosić okulary „zerówki”?

Dlaczego warto nosić okulary „zerówki”?

Warto przeczytać

O okularach tzw. zerówkach słyszał chyba każdy z nas. Być może jednak nie każdy wie, czym one dokładnie są. Są to okulary, w których zastosowano szkła bez funkcji korygowania wzroku. Są zatem neutralne dla oczu, po to by w okularach mogły chodzić osoby bez wady wzroku. W jakich celach można kupować i chodzić w zerówkach? Wiele osób sięga po nie głównie z tego względu, aby uczynić z nich dodatek do swojej stylizacji. Okulary z umiejętnie dopasowanymi oprawkami mogą w szybki sposób zmienić oblicze każdej osoby. Jeżeli chcesz dodać swojemu wyglądowi powagi, okulary mogą w tym pomóc. Jednak nie tylko względy czysto estetyczne są powodem do tego, aby na twoim nosie zagościły okulary zerówki damskie lub męskie. Ważniejszym argumentem może być ochronna oczu.

Przed czym mogą chronić modne zerówki?

Większość z nas jest przekonanych że ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym zapewniają tylko okulary przeciwsłoneczne z filtrem. To nie prawda. Również okulary zerówki męskie i damskie mogą posiadać powłokę anty UV400, która skutecznie bo aż w 99,9 procentach eliminuje niebezpieczne promieniowanie UVA i UVB. Aby takie filtry skutecznie spełniały swoje zadanie, soczewki wcale nie muszą być przyciemniane. Warto w tym miejscu przypomnieć że mamy aż 5 kategorii przyciemniania soczewek, w skali od 4 do 0. Kategoria 4 oznacza najwyższy stopień przyciemnienia, natomiast 0 to brak przyciemnienia. Zerówki jako okulary maja wiele przydatnych zastosowań, o których opowiemy poniżej. Decydując się na ich zakup, zawsze warto wybrać soczewki z dodatkowymi filtrami jak wspomniana powłoka UV400.

Dlaczego należy chronić oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym?

Jego negatywny wpływ na zdrowie oczu został już wielokrotnie udowodniony na przestrzeni kilkudziesięciu minionych lat. Promieniowanie UVA odpowiada za pogorszenie jakości wzroku, może też doprowadzić do zaćmy fotochemicznej. Jednak nie tylko z tym trzeba się liczyć. Włókna kolagenowe znajdujące się w delikatniejszych warstwach skóry są narażone na działanie promieniowania UVA. Tracą przez niego swoją sprężystość i wytrzymałość, czego efektem są postępujące procesy starzenia. Również promieniowanie UVB jeśli występuje w nadmiarze, może doprowadzić do powstawania na skórze reakcji alergicznych i rumienia. Aby skutecznie chronić oczy i ich okolice, należy zakładać okulary. W słoneczne dni powinny to być okulary z przyciemnionymi soczewkami, natomiast w pochmurne mogą to być zerówki, o których właśnie piszemy.

Okulary zerówki do komputera

Modne zerówki znajdują także zastosowanie podczas prac biurowych. Jeśli ich szkła są wyposażone w filtr blue control, to nasze oczy bardzo na tym zyskają. Filtr Blue Control eliminuje szkodliwe światło niebieskie emitowane przez ekrany, które także przyczynia się do uczucia zmęczenia oczu, przeciążenia i podrażnień. Co więcej, nadmierna, wielogodzinna ekspozycja na światło niebieskie może doprowadzić do bezsenności, a powodem tego jest ograniczenie w produkcji melatoniny przez nasz organizm.

https://eokulary.com.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments