Drukowanie wielkoformatowych rysunków technicznych coraz powszechniejsze

Drukowanie wielkoformatowych rysunków technicznych coraz powszechniejsze

Prasóweczki

Coraz częściej wykorzystywane są rysunki wielkoformatowe ze względu na ich praktyczność i uniwersalność. Każdy przedsiębiorca dobrze wie, że reklama jest dźwignią handlu. Wystarczy kilka sekund do tego, aby wyrobić sobie zdanie o danej marce, produkcie, usłudze. Zrobienie jak najlepszego wrażenia na potencjalnych klientach jest kluczowe.

Bardzo ważne jest to, aby firma czy marka prezentowały się profesjonalnie, co pomoże w budowaniu pozytywnego wizerunku. Do promocji swojego biznesu warto wykorzystać druk wielkoformatowy, będący nowoczesną technologią druku cyfrowego, w której drzemie ogromny potencjał. Czym tak naprawdę jest i dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Druk wielkoformatowy – podstawowe informacje

Druk wielkoformatowy jest technologią drukowania cyfrowego, która pozwala na drukowanie w dużym formacie. Zadrukowaną powierzchnią może być folia, papier, płótno, tkanina, tapeta czy baner. Druk wielkoformatowy idealnie sprawdza się w produkcji różnego typu plakatów, flag, tablic, fototapet, transparentów, banerów, szyldów, kasetonów, plandek. Za jego pomocą możliwe staje się zagospodarowanie przestrzeni wielorakich pojazdów, co jest coraz częściej wykorzystywane do celów marketingowych.

Druk wielkoformatowy może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W zależności od wybranej drukarni do dyspozycji są różne techniki druku wielkoformatowego – mild solwent, hard solwent, druk w technice UV. Wybór tej właściwej uzależniony jest w głównej mierze od przeznaczenia reklamy. Inna technika druku wykorzystywana jest do drukowania elementów na powierzchnie plakatów i naklejek niż na bilboardy czy banery.

Na korzyść druku wielkoformatowego przemawia szybki czas realizacji. Wydruki schną w tempie niemalże błyskawicznym, dlatego często zmówienie gotowe jest do odbioru w przeciągu doby. Wydruk jest odporny na działanie promieniowania ultrafioletowego, wilgoci, uszkodzenia mechaniczne. Cechuje się dużą wytrzymałością nawet bez zastosowania laminatu. Druk wielkoformatowy jest odpory na czynniki atmosferyczne, a po zastosowaniu dodatkowej warstwy ochronnej w postaci laminatu może być użytkowany w trudnych warunkach. Umiejętny dobór gamy kolorystycznej pozwala na przyciągnięcie uwagi odbiorców i zwiększenie ich zainteresowania firmową ofertą.

Co należy mieć na uwadze, zlecając wykonie reklamy wielkoformatowej?

Decydując się na druk wielkoformatowy, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest wielkość druku, drugą podłoże wydruku a trzecią wybór odpowiedniej drukarni. Koszt realizacji takiej wielkoformatowej reklamy uzależniony jest przede wszystkim od zastosowanego materiału, przygotowanego pod wydruk. Co ciekawe, im powierzchnia reklamy ma być większa, tym jej cena za metr kwadratowy jest niższa. Dobra drukarnia wielkoformatowa wykorzystuje technologię ploterów solwentowych, poosiada szeroki wachlarz materiałów pod wydruki, może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, służy fachowym doradztwem w kwestii doboru optymalnego materiału pod dany projekt reklamowy.

Autor:
Artykuł został przygotowany przez Drukarnia Ksero A0 specjalizującą się w druku wielkoformatowym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o