Jak dopasować strój kąpielowy do sylwetki?

Jak dopasować strój kąpielowy do sylwetki?

Warto przeczytać

Idealnie dopasowany strój kąpielowy to taki, który podkreśla wszystkie nasze atuty. Jak jednak wybrać taki kostium? Na co powinnyśmy zwracać uwagę podczas zakupów? Kluczem jest dostosowanie stroju bezpośrednio typu naszej sylwetki. Sprawdźmy, jak to zrobić.

Strój kąpielowy to nieodłączny element naszego wakacyjnego wyposażenia. Gdy wybieramy się na urlop, koniecznie powinien znaleźć się w naszej walizce. Dla wielu kobiet dobór kostiumu kąpielowego stanowi nie lada problem. Co więcej, temat ten jest niekiedy wręcz drażliwy, ponieważ naprawdę sporo z nas unika noszenia takiego ubioru. Pora więc raz na zawsze zerwać ze wstydem, ponieważ każde ciało może prezentować się w takim stroju rewelacyjnie. Wystarczy tylko dopasować jego krój odpowiednio do sylwetki. To wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Poniżej znajdziemy kilka propozycji tego, jakie stroje kąpielowe wybrać dla konkretnych typów figur.

Strój kąpielowy dla prostej sylwetki

Wiele kobiet ma figurę w kształcie kolumny. Charakteryzuje się ona bardzo równymi proporcjami pomiędzy ramionami, talią i biodrami. Największym atutem kobiet o takiej sylwetce są przede wszystkim długie nogi, problemem natomiast brak wyraźnego wcięcia w pasie. Dlatego też, jeśli mamy taki właśnie tym figury i wybieramy strój kąpielowy wysoki stan, jest naszym najlepszym przyjacielem. Takie kostiumy doskonale podkreślają bowiem obszar talii. Dzięki temu wydaje się węższa. Biodra natomiast zostają optycznie zaokrąglone.

Strój kąpielowy dla figury w kształcie jabłka

Jabłko to jeden najczęściej występujących typów kobiecych figur. Jego znakiem szczególnym jest rozbudowanie partii ciała od obszaru brzucha wzwyż. Panie o takich kształtach mają więc niezwykle zgrabne nogi, natomiast brzuch, biust i ramiona są bardziej obfite. W tym przypadku warto więc sięgnąć po strój kąpielowy jednoczęściowy, który skutecznie zakamufluje wszelkie problematyczne partie. Przy tym świetnie wyeksponowane zostaną nogi oraz biust. Dzięki temu na plaży będziemy czuć się komfortowo i wyglądać pięknie.

Strój kąpielowy dla klepsydry

Kształty klepsydry to przede wszystkim ramiona proporcjonalne do bioder oraz bardzo szczupła talia. Klepsydra to zresztą figura, która w dzisiejszym kanonie piękna postrzegana jest za ideał sylwetki. Dobrze dopasowanym kostiumem możemy jeszcze bardziej podkreślić wszystkie jej atuty. W tym przypadku warto postawić na strój kąpielowy dwuczęściowy. Sprawdzi się tu zarówno klasyczne bikini, jak i ciekawy strój kąpielowy z bardzo modną obecnie falbanką.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments