Jak oddać towar do RTV Euro AGD?

Jak oddać towar do RTV Euro AGD?

Artykuł miesiąca Warto przeczytać

Przyjrzyjmy się dzisiaj routerom dostępnym w sklepie online RTV Euro AGD dwóch popularnych dostawców Internetu w Polsce: firmy Netia i Vectra. W przypadku Netii mamy do wyboru jedynie jeden router przewodowo-bezprzewodowy: Netgear DGFV338. Jest on kompatybilny nie tylko z usługami Netii, a także Neostrady. Odbiorcy usług Vectry mają do wyboru aż cztery pozycje: router przewodowy ZyXEL NBG-418NV2-EU0101F, router przewodowy TP-LINK TL-WR940N, router bezprzewodowy TP-LINK TL-WR841N, router bezprzewodowy TP-LINK Archer C9. Użytkownicy Vectry mają więc w czym wybierać.

Zdarza się i tak, że pomimo wszelkich starań towar nie spełnia oczekiwań. A jak zatem oddać towar w przypadku złego doboru?

Sklep RTV Euro AGD oferuje do tego dwie możliwości:

 1. Zwrot za pomocą elektronicznego formularza.
  Wystarczy zalogować się do swojego Konta Klienta i wybrać zakładkę „Zwrot Towaru”, która jest przy wyznaczonym do zwrotu produkcie. Następnie wypełnia się formularz i odsyła na podany adres Sklepu internetowego. Na koniec należy wysłać zwracany towar na adres: Euro-net Sp. z o.o.
  Sklep internetowy RTV EURO AGD
  „ODSTĄPIENIE OD UMOWY”
  ul. Parzniewska 18
  05-800 Pruszków
  Magazyn 1/Rampa T6
  (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 21:00)

  Można także skorzystać z gotowej etykiety adresowej do wydruku, która znajduje się na stronie sklepu.

 

 1. Zwrot za pomocą wzoru oświadczenia do odręcznego wypełnienia.
  Na początku pobiera się wzór oświadczenia dostępny pod internetowym adresem sklepu, drukuje się taki dokument i wypełnia ręcznie. Po wypełnieniu Oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży wysyła się go wraz ze zwracanym towarem na adres podany na powyższej stronie. Na tej samej stronie znajduje się także gotowa etykieta adresowa do wydruku.

Po zaadresowaniu wysyłki, nadeszła pora na wybór kuriera. Wiele firm kurierski posiada opcję zamówienia kuriera oraz śledzenia paczek. Prześledźmy zatem pokrótce ofertę kilku popularnych firm kurierskich w Polsce.

Poczta polska – usługą pocztex można zamówić kuriera, który odbierze naszą paczkę we wskazanym przez nas terminie i pod wyznaczonym adresem. W tym celu wystarczy wypełnić formularz dostępny pod odpowiednim adresem strony internetowej pocztex i w wyznaczonym miejscu czekać na odbiór paczki przez kuriera. Poczta polska wprowadziła również wygodną aplikację, która wycenia przesyłkę, zezwala na jej opłacenie, przygotowuje etykietę nadawczą. Więcej informacji i sama aplikacja dostępna jest na stornie internetowej pocztex w zakładce nadaj paczkę. Śledzić paczkę można pod adresem ementoringu poczty polskiej podając jej numer.

Dhl – z wykorzystaniem strony internetowej dhl, można z łatwością zamówić kuriera, który dostarczy paczkę między dwoma adresami, również za granicę. Serwis po wyborze gabarytów paczki sam wycenia usługę. Można również skorzystać z dodatkowych opcji jak szybkie doręczenie, dodatkowe ubezpieczenie, telefon do odbiorcy w dniu dostawy. Paczkę można nadać samodzielnie w punkcie DHL POP lub zamówić kuriera, który odbierze paczkę z wskazanego przez nas adresu. Dla osób, które wolą zamówić kuriera telefonicznie dane telefoniczne dostępne są na stronie internetowej dhl. Śledzenie paczek dhl jest możliwe on-line. Z wykorzystaniem tej strony można jednorazowo wyśledzić do 10 paczek.

Dpd – na podstronie dpd „nadaj paczkę lub zamów kuriera” można z łatwością znaleźć interesującą nas usługę. Dpd świadczy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm.  Po wyborze odpowiedniej usługi strona odsyła nas do formularza, gdzie wybieramy kraj doręczenia paczki i jej gabaryty. Następuje szybka wycena. W kolejnym kroku  wpisujemy dane nadawcy i odbiorcy oraz podajemy adres e-mail. I tam strona prowadzi nas przez kolejne formularze, których wypełnianie przybliża nas do wysyłki paczki. Śledzenie paczek dpd jest możliwe on-line.

GLS – na stronie internetowej GLS są dostępne wszelkie niezbędne informacje w celu wysłania paczki. Wystarczy kliknąć w interesujący nas temat jak kalkulator produktów, opłaty dodatkowe, kalkulator cen czy instrukcja wysyłki paczki. Śledzenie paczek GLS jest możliwe on-line.W GLS jest możliwość śledzenia kilku paczek jednocześnie.

Fedex – z wykorzystaniem odnośnika ze strony głównej Fedex, można wybrać interesującą nas usługę. Do wyboru mamy: wypełnienie formularza, aby zaplanować odbiór przesyłki zwrotnej FedEX; jeśli posiadamy konto FedEs, możemy skorzystać (po zalogowaniu) z aplikacji do planowania odbiorów; pozostawienie przesyłki uprzednio opatrzonej etykietą w  jednej z placówek. Wszystkie 3 opcje prowadzą do wypełniania formularzy, które ułatwiają proces komunikacji między kurierem a nami. Śledzenie paczek Fedex jest możliwe on-line. Można tutaj śledzić zarówno paczki międzynarodowe, jak i Polskie.

Śledzić paczkę można również korzystając ze strony sledzenie-paczek.pl, co jest warte polecenia w przypadku wyboru różnych firm kurierskich do kilku paczek. Strona ma w swoich funkcjach śledzenie paczek takich firm kurierskich jak: poczta polska, kurier InPost oraz Paczkomaty, DPD, UPS, GLS, GEIS, paczka w RUCHu.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments