Jak wysłać paczkę kurierem Inpost?

Jak wysłać paczkę kurierem Inpost?

Aktulności Poradnik Promocja i Reklama

Świat szybko się zmienia, a transakcje zakupowe online są na rekordowo wysokim poziomie. Obecnie poza robieniem zakupów online, często sprzedajemy za pośrednictwem różnych serwisów.  Czy zamówienie kuriera jest trudne? Co należy zrobić, żeby nadać przesyłkę? Na te i inne pytania odpowiem w poniższym artykule. Dziś skupię się na jednym z najbardziej popularnych przewoźników- firmie Inpost.

 

Dlaczego Inpost?

Dlaczego Inpost jest tak popularny? Szczególnie teraz, kiedy mocno ograniczamy osobisty kontakt z innymi, zamawianie przesyłek i odbiór ich w paczkomatach stał się niezwykle wygodny. Paczkomaty czynne są całą dobę, a paczkę można odebrać w dowolnym momencie przed upływem 48 godzin od otrzymania wiadomości. W ofercie Inpost znajdziemy także usługi niewymagające wychodzenia z domu- na przykład zamówienie kuriera.

Expresowa wysyłka

Zamów kuriera – opcja pierwsza

Jak zamówić kuriera, aby zabrał od nas paczkę? Sam proces nie jest trudny, składa się jedynie z trzech prostych kroków.

Pierwszy z nich to nasze zadanie- musimy przygotować paczkę do transportu- odpowiednio ją zabezpieczyć i zapakować. Kolejny krok- zamów kuriera. Odbywa się to prosto- za pomocą strony internetowej. Wprowadzamy niezbędne dane dotyczące przesyłki, deklarujemy wymiary i adres (zarówno odbiorcy jak i nadawcy). Drukujemy etykietę i naklejamy ją w widoczne miejsce na pudełku (kopercie). Po uiszczeniu opłaty kurier odbiera paczkę ze wskazanego adresu. Nawet wydając paczkę kurierowi masz kontrolę nad tym, gdzie się znajduje. Umożliwia to opcja śledzenie paczek.

Śledzenie paczek

Śledzenie paczek możliwe jest za pomocą aplikacji mobilnej – Inpost Mobile. Za pomocą smartfona otrzymujemy powiadomienia dotyczące statusów przesyłki. Jesteśmy w stanie sprawdzić zarówno jej numer, jak i poszczególne etapy transportu. Co ciekawe, za pomocą aplikacji dostępna jest lista punktów Inpost, w których można nadać bądź odebrać przesyłkę.  Dla użytkowników, którzy nie chcą bądź nie mogą korzystać z aplikacji śledzenie paczek także jest dostępna. Operator każdorazowo udostępnia smsem numer paczki. Dodatkowo na swojej stronie internetowej po wpisaniu numeru z sms umożliwia sprawdzenie na jakim aktualnie etapie jest zamówiona przesyłka. Proste, prawda?

Na rynku istnieje wiele stron, które umożliwiają śledzenie paczek wysłanych za pomocą różnych firm- na przykład https://www.sledzenie-paczek.pl/  oraz eksprespoczta.pl/ . W jednym miejscu możemy sprawdzić po numerach przewozowych statusy i lokalizację zamówionych przedmiotów. Szczegółowe śledzenie przesyłek Inpost jest możliwe ze względu na procedury operatora, który w każdym miejscu pobytu paczki skanuje ją i umieszcza w systemie.

Zamów kuriera- opcja druga

W opcji pierwszej kurier odbiera od nas paczkę ze wskazanego adresu. Opcja druga, alternatywna umożliwia nadanie paczki w paczkomacie.

Paczkomaty to coraz popularniejsze sposoby na nadawanie i odbieranie przesyłek. Na korzyść działa przede wszystkim czas otwarcia- czynne są całą dobę. Drugą korzyścią jest możliwość zdalnego otwierania skrytek (za pomocą telefonu komórkowego, po zweryfikowaniu lokalizacji). Największy partner firmy- Allegro nie tylko umożliwia na swojej stronie podgląd śledzenia paczki. Allegro we współpracy z Inpost przygotowało program Smart, który oferuje u sprzedawców, którzy do niego przystąpili opcję bezpłatnej dostawy do klienta za pomocą paczkomatu po dokonaniu zakupów za minimum 40 złotych.  Co wspólnego ma zatem paczkomat z nadaniem przesyłki?

Opcja zamów kuriera za pomocą paczkomatu to nowość. Pierwsze kroki zamówienia są podobne do standardowego odbioru paczki przez kuriera. Naszym zadaniem jest zapakowanie przesyłki i wprowadzenie danych do Managera Paczek na stronie internetowej InPost. Zaznaczamy wtedy konkretny paczkomat, w którym umieścimy przesyłkę. Ten sposób jest tańszy i często szybszy niż oczekiwanie na kuriera. Po udaniu się do wybranego paczkomatu zaznaczamy chęć nadania paczki i wprowadzamy numer etykiety. System jest prosty i intuicyjny, a cały proces nie trwa dłużej niż kilka minut. Należy pamiętać, że skrytki w paczkomatach mają określone wymiary. Nadając przesyłki o dużych gabarytach sprawdźmy, czy zmieszczą się w wybranej przez Was lokalizacji.

Obojętnie z której opcji skorzystamy, zamówienie kuriera Inpost jest intuicyjne, szybkie i bardzo proste.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Inpost? […]

trackback

[…] zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Inpost? […]

trackback

[…] zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Inpost? […]

trackback

[…] zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Inpost? […]