Jak oddać towar do RTV Euro AGD?

Jak wysłać papierosy za granicę?

Poradnik Warto przeczytać

Uzależnienie od nikotyny, jest jednym z bardziej kosztownych uzależnień. Używki te nie są tanie już w naszym kraju, a co dopiero mówić o tym, ile kosztują one za granicą. Nic więc dziwnego, że Polacy, zanim zdecydują się na emigrację zarobkową, bardzo dokładnie robią swoje zapasy. Zabierają zwykle tyle kartonów wyrobów tytoniowych ile to tylko jest możliwe i ile można legalnie przewieźć.

Nie da się jednak ukryć, że takie zapasy nie starczą w żadnym wypadku na więcej niż miesiąc. Jakie pozostają nam wówczas możliwości? Otóż nie mamy ich zbyt wiele. Możemy albo udać się do lokalnego sklepu i spróbować kupić paczkę swoich ulubionych papierosów lub po prostu poprosić kogoś z Polski o to, by nam takie zapasy dodatkowo wysłał. Oczywiście z racji o wiele niższych kosztów, często decydujemy się na to drugie rozwiązanie. Jednak nasi bliscy, czy też znajomi, nawet w momencie kiedy już kupią nam odpowiedni zapas papierosów, nie do końca wiedzą, jak można je wysłać. Okazuje się, że za pośrednictwem Poczty Polskiej taka paczka może iść nawet kilka tygodni do wyznaczonego miejsca. Poczta Polska nigdy więc nie była najlepszym rozwiązaniem. Zatem jak można wysłać papierosy za granicę?

bner kurier zamów

Skorzystaj z paczkomatów InPost

Skoro wiemy już, że Poczta Polska wykazuje się ogromnymi opóźnieniami w doręczeniach swoich przesyłek, a nawet w momencie, kiedy istnieje możliwość śledzenia paczki, dalej istnieje również ryzyko, że zostanie ona gdzieś zagubiona, warto poszukać innych, alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich może być skorzystanie z paczkomatów InPost. Wiele osób niestety błędnie uważa, że paczkomaty InPost znajdują się jedynie w Polsce, a ich kurierzy operują jedynie na terenie naszego kraju. Okazuje się, że taka usługa, w postaci paczkomatów InPost istnieje również w większości innych krajów Europy, jednak mają one inną nazwę. Niemniej jednak kurierzy dość sprawnie ze sobą współpracują, a paczki płynnie przechodzą z rąk do rąk, aż do momentu w którym trafią one do odpowiedniego adresata. Papierosy trzeba oczywiście zapakować, najlepiej w karton, a także owinąć je czarną folią stretch. Następnie na stronie InPost możemy zamówić skrytkę i nadanie przesyłki. W odpowiedzi otrzymamy list przewozowy, a także i specjalny kod. Po udaniu się do najbliższego paczkomatu, musimy oczywiście wpisać kod na panelu, a dzięki temu otworzy się skrytka. Paczkę- oczywiście z naklejonym na niej listem przewozowym- umieszczamy w skrytce i zamykamy drzwiczki. Od tego momentu paczka czeka na to, aż odbierze ją kurier. Gdy tak się stanie dostaniemy powiadomienie na skrzynkę mailową lub powiadomienie SMS. Od momentu odebrania paczki przez kuriera dostępna jest także usługa „śledź paczkę” więc na bieżąco będziemy mogli kontrolować jej drogę, a także to, czy dotrze ona do właściwego adresata. Jest to prosty sposób na to, by szybko wysłać papierosy za granicę.

Zamów kuriera, by wysłać papierosy za granicę

Przesyłki kurierskie realizowane przez takie firmy jak np. FedEx, DPD, GLS czy DHL cieszą się niezwykłą popularnością. Ich najważniejszymi zaletami jest przede wszystkim szybkość, a także brak ograniczeń. Za pośrednictwem FedEx, DPD, GLS czy też DHL możemy wysłać naszą paczkę dosłownie wszędzie, do każdego miejsca na świecie. Proces ten jest niezwykle prosty, wystarczy skorzystać z usługi „zamów kuriera”, a następnie wypełnić odpowiedni formularz. W odpowiedzi na dane podane w formularzu, przyjdzie nam w formie elektronicznej na maila list przewozowy, który we własnym zakresie musimy wydrukować. Po wydrukowaniu i odpowiednim zapakowaniu papierosów- muszą być one zapakowane w solidny karton i odpowiednio zabezpieczone, by nie wysypały się one podczas transportu, możemy wybrać godzinę i miejsce pod które ma przyjechać kurier z DPD, GLS, DHL czy FedEx. Pamiętajmy również, by nakleić list przewozowy w widocznym miejscu, tak by nie było trudno go znaleźć, a także tak, by nie uszkodził się on podczas transportu. Gdy kurier odbierze od nas przesyłkę, również mamy możliwość skorzystania z opcji śledzenia paczek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments