Multimedia to obecnie jeden z największych i najpopularniejszych dostawców usług telewizyjnych. Szacunkowo z tego operatora korzysta około 48 procent wszystkich odbiorców. Można śmiało powiedzieć, że jest to niezwykle satysfakcjonujący wynik, biorąc pod uwagę przede wszystkim to, że obecnie w praktycznie każdym gospodarstwie domowym znajduje się odbiornik telewizyjny. Nie da się ukryć, że codzienność bez telewizora byłaby po prostu nudna. Sprzęt na którym możemy bowiem oglądać wiadomości, ulubione serialne czy po prostu puszczać muzykę staje się naszym nieodłącznym towarzyszem w momencie kiedy np. sprzątamy czy też chcemy odpocząć i zrelaksować się z kubkiem ulubionej kawy lub herbaty w ręce. Jednak warto w tym momencie podkreślić, że sam telewizor, bez odpowiednio dobranego do niego dekodera byłby niczym więcej jak tylko pustą skrzynką. Wobec tego można śmiało powiedzieć, że telewizor i dekoder stanowią obecnie nierozłączną parę.
Jednak jako że rzadko kiedy chcemy obciążać się dodatkowymi kanałami jego zakupy, decydujemy się właśnie na zawarcie umowy z operatorem Multimedia, który pozwala nam przez czas trwania umowy z tego dekodera korzystać. Jednak jak możemy go zwrócić i kiedy musimy to zrobić?
Spis Treści
Kiedy trzeba zwrócić dekoder do operatora Multimedia?
Dekoder, który otrzymaliśmy od operatora sieci telewizyjnej Multimedia, nie jest urządzeniem, które zostało nam podarowane w prezencie o czym każdy z abonentów powinien pamiętać. Otóż dekoder który możemy podłączyć do telewizora i cieszyć się ogromną ilością kanałów, został na wypożyczony w ramach umowy, którą zawarliśmy z operatorem Multimedia. Oznacza to, że prędzej czy później przyjdzie moment, w którym trzeba będzie go zwrócić. Zwykle taki obowiązek powstaje w momencie, kiedy umowa wygasa, a my z różnych powodów nie decydujemy się na to, by ją przedłużyć. Co więcej mamy również obowiązek zwrócić dekoder do Multimedia w momencie, kiedy zdecydowaliśmy się na przedterminowe rozwiązanie umowy z dostawcą usług. Abonenci powinni również pamiętać o tym, że zwracając urządzenie do Multimedia musi być ono w perfekcyjnym stanie. O ile nie jest wymagane oryginalne pudełko, o tyle dekoder musi być w pełni sprawny, a jego okablowanie nie może nosić śladów zużycia, popękania, czy wskazywać na niepoprawne działanie urządzenia. W przeciwnym razie abonent może zostać obarczony karą pieniężną za zniszczony lub uszkodzony dekoder.
Jak można oddać dekoder do Multimedia?
Zwrot dekodera do Multimedia może odbywać się w formie, która wydaje się dla abonenta najdogodniejsza. Oczywiście od dyspozycji jest usługa zamów kuriera od DHL, DPD, GLS i FedEx, ale swoją pomoc oferuje również Poczta Polska i związane z tym udogodnienia chociażby w formie usługi śledzenia paczek. Abonenci mogą również za dodatkową opłatą zdecydować się na skorzystanie z usługi operatora Multimedia, w której ramach odbierany jest dekoder, bądź osobiście złożyć wizytę w punkcie stacjonarnym operatora. Niemniej jednak abonenci najczęściej wybierają Pocztę Polską lub usługę zamów kuriera od DPD, DHL, GLS i FedEx. Jest to niezwykle wygodna forma zwrotu dekodera, która nie wymaga od abonenta wielkiego wysiłku. W pierwszym przypadku, czyli zwracaniu dekodera za pośrednictwem Poczty Polskiej wystarczy jedynie udać się do właściwej placówki i nadać paczkę. Po wszystkim otrzymamy unikalny numer przesyłki, dzięki któremu będziemy mogli skorzystać z usługi śledzenia paczek i upewnić się, że przesyła trafiła do wybranego przez nas adresata. W drugim przypadku, czyli kiedy skorzystamy z usługi zamów kuriera od DHL, DPD, GLS czy FedEx sprawa jest jeszcze łatwiejsza, gdyż abonenci nie muszą nawet wychodzić z domu. Jedyne co muszą zrobić to odpowiednio wypełnić wniosek na stronie operatora Multimedia, a w odpowiedzi dostaną gotowy list przewozowy. Należy do wydrukować i wręczyć wybranemu kurierowi podczas odbioru paczki. W ten sposób można szybko i sprawnie zwrócić dekoder do Multimedia, a przy tym nie martwić się o to, że przesyłka może się gdzieś podczas transportu zagubić.