W każdym domu znajduje się obecnie co najmniej jeden telewizor. Co więcej z pewnością podłączony jest do niego również dekoder danego operatora, dzięki któremu można cieszyć się niezwykle bogatą ofertą kanałów. Urządzenia te w połączeniu z dekoderami z pewnością znacznie zwiększają funkcjonalność i dają całkiem inne możliwości. Oczywiście wiele osób decyduje się na zawiązanie umowy z konkretnym dostawcą usługi w postaci telewizji, gdyż mogą oni w ten sposób idealnie dopasować ofertę kanałów do swoich potrzeb.

Co więcej, w ramach umowy zawieranej z danym operatorem, abonenci mogą również skorzystać z wypożyczonego dekodera, więc całkowicie znika potrzebo osobnego dokupowania sprzętu. Jednak warunki korzystania z dekodera zwykle są ściśle określone w umowie, a to oznacza, że po jej wygaśnięciu taki sprzęt należy ponownie oddać do operatora. Wiele osób zawiera wspomnianą już umowę z najpopularniejszym operatorem w Polsce, którym jest NC+. Jednak w jaki sposób można zawrócić sprzęt w momencie, kiedy umowa wygasa a my nie decydujemy się na jej przedłużenie?

Możliwości zwrócenia sprzętu do NC+

NC+ jest jednym z najpopularniejszych operatorów telewizji w Polsce. Szacuje się, że z jego usług korzysta ponad 45% wszystkich abonentów. W związku z tym korzystają oni również w wypożyczonego dekodera z pełnym okablowaniem. Jednak jak taki dekoder można zwrócić w momencie, kiedy umowa wygasa a wraz z nią nasze prawa do korzystania z urządzenia? Otóż mamy następujące możliwości:

  • Poczta Polska- jest to jedna z najprostszych metod. Poczta Polska bowiem umożliwia nadanie dekodera w formie paczki do adresata, czyli po prostu przesłanie dekodera do operatora. Niezbędne będzie jednak osobiste udanie się do placówki Poczty Polskiej, a także wypełnienie dokumentów nadawczych. Jednak korzystają z tej usługi mamy również możliwość skorzystania z opcji śledzenia paczek. Śledzenie paczek pozwala na baczne obserwowanie drogi, którą podąża paczka od momentu nadania, aż do momentu odebrania jej przez adresata.
  • Zamów kuriera- zamów kuriera to obecnie również jedna z popularniejszych usług. W jej ramach można korzystać z takich firm kurierskich jak np. DPD, DHL, GLS czy FedEx. Oczywiście jest to również jedna z najwygodniejszych form zwracania dekodera wraz z okablowaniem do operatora. DPD, DHL, GLS czy też FedEx oferują więc odebranie przesyłki bezpośrednio ze wskazanego adresu i doręczenie go pod wskazany adres. By skorzystać z usługi zamów kuriera w ramach zwrócenia dekodera do operatora, w pierwszej kolejności trzeba wypełnić formularz na stronie głównej NC+, a następnie wydrukować otrzymany na maila list przewozowy. Kolejnym krokiem jest oczywiście zamówienie kuriera DPD, GLS, DHL czy FedEx oraz wręczenie mu odpowiednio zapakowanej paczki wraz z listem przewozowym. Na stronie głównej firmy kurierskiej oczywiście mamy możliwość skorzystania z usługi śledzenia paczek.
  • zwrot osobisty- to również najprostsza forma zwrotu dekodera bezpośrednio do operatora. Wówczas trzeba się udać osobiście do placówki i po prostu złożyć dekoder.

Zwracasz dekoder do NC+? O tym musisz pamiętać!

Zwracają dekoder do NC+ abonenci muszą pamiętać o kilku niezbędnych rzeczach. Po pierwsze dekoder musi być w nienaruszonym stanie. Musi być on sprawny, a jego okablowanie nie może nosić śladów pęknięć czy przerwań. Co więcej abonenci nie muszą posiadać oryginalnych pudełek, a sprzęt można zwrócić nawet i bez nich. Z kolei jeśli abonenci zdecydowali się na zwrócenie dekodera za pośrednictwem Poczty Polskiej czy też usługi zamów kuriera, muszą oni pamiętać o tym, że ich obowiązkiem jest odpowiednie zabezpieczenie i zapakowanie przesyłki. Wobec tego poleca się zapakowanie dekodera w szczelny karton z folią bąbelkową lub wypełniaczem w środku. Dodatkowo paczka musi być szczelnie zaklejona i dobrze jest również owinąć ją folią stretch. Warto pamiętać, że kurierzy nie ponoszą odpowiedzialności za to, co stanie się z paczką podczas transportu, a obowiązek ten spoczywa na nas, czyli na nadawcach paczek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Propozycje

Czat wrózka

Strona: Czat wrózka kategoria tematyczna: Ezoteryka Witaj na stronie czatzwrozka.pl,

up chorzów 1

Znaleziony temat: up chorzów 1 Jak śledzić paczkę z UP

Popularne wpisy

witosa 23

Znaleziony temat: witosa 23 Jak śledzić paczkę za pomocą numeru

Lombardus

Strona: Lombardus kategoria tematyczna: Lombard Witaj na stronie internetowej Lombardus

polecony śledzenie

Znaleziony temat: polecony śledzenie Jak śledzić przesyłkę poleconą? 1. Sprawdź

kod pocztowy srem

Znaleziony temat: kod pocztowy srem Jak wysłać paczkę za pomocą

czat erotyczny

Strona: czat erotyczny kategoria tematyczna: Erotyka Witaj na naszej stronie

lublin ul kiepury

Znaleziony temat: lublin ul kiepury Jak wysłać paczkę z Lublina

gmstudio

Znaleziony temat: gmstudio Jak skutecznie wysłać paczkę za pomocą gmstudio?

0
Would love your thoughts, please comment.x