Jak zwrócić sprzęt do UPC?

Jak zwrócić sprzęt do UPC?

Poradnik Promocja i Reklama

Śmiało można powiedzieć, że od urządzenia naszego salonu lub sypialni zawsze przykładamy ogromną uwagę. Oczywiście w żadnym salonie podobnie zresztą jak w sypialni nie może zabraknąć miejsca na telewizor. Te niezwykle funkcjonalne urządzenia całkowicie zawładnęły naszymi sercami. Co więcej, zwykle na zakupie tego sprzętu nie oszczędzamy. Nie da się ukryć, że chcemy by był on najbardziej dopasowany do naszych potrzeb, a także by cechował się nowoczesnością. Coraz chętniej wybieramy więc telewizory z rozdzielczością 4K lub co najmniej Full HD. Dodatkowo obowiązkowo muszą być one wyposażone również w modem Bluetooth oraz Wi-Fi, gdyż nie wyobrażamy sobie by na naszym telewizorze nie można było korzystać z innych funkcji, jak np. niezwykle popularny Netflix, który wymaga stałego połączenia z Internetem.

Musimy sobie jednak uświadomić fakt, że sam telewizor z pewnością nie spełniałby tak skutecznie swojej roli gdyby nie dekoder. Te niepozorne urządzenia zamieniają nas sprzęt w prawdziwą skarbnicę kanałów sportowych czy z ulubionymi serialami. Oczywiście w momencie, kiedy decydujemy się przeznaczyć sporą część naszego budżetu na zakup telewizora, niezbyt chcemy dodatkowo obciążać się kosztami zakupu dekodera. W efekcie zawieramy umowy z operatorami telewizyjnymi i możemy korzystać z wypożyczonego od nich sprzętu. Po zakończeniu umowy trzeba go jednak zwrócić. Tak więc jak można zwrócić sprzęt do jednego z najpopularniejszych operatorów telewizyjnych UPS?

Najprostsze metody zwrócenia sprzętu do UPC?

Chcąc zwrócić dekoder do UPC możemy skorzystać z najprostszych metod, które jednocześnie są niezwykle wygodne. Warto pamiętać, że dekoder zwracany do UPC musi być sprzętem w pełni sprawnym i zadbanym, a jego okablowanie nie może nosić śladów eksploatacji. Abonenci powinni być świadomi, że urządzenie zostało im wypożyczone, a co za tym idzie nie powinni oni go niszczyć. W przeciwnym razie operator może obciążyć ich dodatkowymi kosztami. Jednak powracają do najprostszych sposobów na zwrócenie dekodera do UPC możemy wyróżnić:

  • Poczta Polska- to nic innego jak usługa nadania przesyłki za pomocą Poczty Polskiej. Wobec tego abonenci są zobowiązani do odpowiedniego zapakowania i zabezpieczenia przesyłki, a następnie nadanie jej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Wówczas nadawca przesyłki wypełnia stosowny dokument i otrzymuje potwierdzenie jej nadania wraz z unikalnym numerem. Numer ten można później wykorzystać w kontekście usługi jaką jest śledzenie paczek. Dzięki śledzeniu paczek można bacznie śledzić i obserwować jaką drogę pokonał już wysłany przez nas dekoder i czy został on już odebrany przez adresata. Śledzenie paczek zapobiega też temu, że przesyłka zawieruszy się gdzieś w transporcie.
  • Zamów kuriera- to kolejna z niezwykle popularnych usług. W ramach „zamów kuriera” można skorzystać z takich firmy kurierskich jak np. DHL, DPD, GLS czy FedEx. Wobec tego abonenci w pierwszej kolejności muszą zdecydować czy skorzystają z DHL, DPD, GLS czy też FedEx i muszą zamówić kuriera. Następnie na stronie UPC muszą oni wypełnić wniosek, na który w odpowiedzi przyjdzie im list przewozowy również obdarzony unikalnym numerem. Kolejno kurier DPD, DHL, GLS czy FedEx przyjeżdża i odbiera od nas przesyłkę i dostarcza ją do operatora. Oczywiście również możemy skorzystać z usługi śledzenia paczek, by mieć pewność, że przesyłka dotrze do właściwego adresata.

Inne możliwości zwrócenia sprzętu do UPC

Istnieją również całkiem inne możliwości, dzięki którym można zwrócić dekoder do operatora. Wówczas zaliczamy do nich:

  • skorzystanie z usługi odebrania dekodera- jest to usługa oferowana przez UPC za dodatkową opłatą. Wówczas to pracownicy przyjeżdżają pod wskazany adres, a następnie odbierają dekoder od abonenta.
  • zwrócenie dekodera bezpośrednio w placówce- to już sposób na zwrot urządzenia polegający na tym, że abonenci złożą osobistą wizytę w placówce operatora i po prostu oddadzą na jego ręce sprzęt.

Wybór metody oddania dekodera do UPS zależy tylko i wyłącznie od abonentów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments