Jak zwrócić towar do Empik'u?

Jak zwrócić towar do Empik’u?

Poradnik Prasówki Promocja i Reklama

Empik jest chyba jednym z najpopularniejszych sklepów, w którym możemy zaopatrzyć się w najnowsze książki, gazety, czasopisma, a także różnorodne akcesoria w postaci kalendarzy czy notesów. Nie da się ukryć, że można tam również nabyć płyty naszych ulubionych wykonawców, czy nawet i bilety na konkretne wydarzenia i koncerty. Nic więc dziwnego, że szczególnie w naszym kraju, sklep ten cieszy się tak ogromną popularnością. Nie brakuje bowiem wśród nas miłośników dobrej książki, czy także i muzyki. Jednak to co wyróżnia Empik, to również fakt, że sklep ten oferuje sprzedaż nie tylko i wyłącznie stacjonarną.

Otóż nie w każdym mieście w naszym kraju można znaleźć stacjonarną placówkę Empik’u, więc sprzedaż online znacznie przyczyniła się do wzrostu popularności tego sklepu. Nie trudno się również domyślić, że to właśnie w Empik’u poszukujemy najczęściej prezentów dla swoich bliskich, szczególnie jeśli świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że uwielbiają oni czytać książki, bądź potrzebują oni niezwykle pięknego i stylowego kalendarza czy też notatnika na dany rok. Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy płyta ulubionego wykonawcy nie przypadła nam do gustu, a prezent okazał się nie do końca trafiony? Otóż towar do Empik’u można bardzo prosto i szybko zwrócić. Jak to więc zrobić?

Powrotna wysyłka towarów do Empik’u za pomocą usługi „zamów kuriera”

Jedną z możliwości zwrócenia nietrafionego prezentu lub niesatysfakcjonującej książki do Empik’u  jest skorzystanie z usługi zamów kuriera. To niezwykle wygodna i wyjątkowo prosta opcja, w zakresie której i tak mamy ogromne możliwości wyboru, a co najważniejsze nie musimy nawet wychodzić z domu.  Oczywiście usługa zamów kuriera odnosi się do wielu, popularnych firm kurierskich, które działają na terytorium naszego kraju. Możemy więc skusić się na kuriera od GSL, DHL, DPD czy FedEx. Jak więc możemy zwrócić towar do Empik’u korzystając ze słynnej już usługi „zamów kuriera”?. Konieczny będzie kontakt z obsługą sklepu, co jest możliwe np. za pośrednictwem czatu, który dostępny jest na stronie głównej Empik’u. Kolejno musimy podać im powód zwrotu towaru i zaznaczyć, że chcemy go odesłać za pośrednictwem usługi „zamów kuriera”.  Empik w odpowiedzi na nasze żądanie wyśle nam list przewozowy, który musimy wydrukować. Na tym liście oprócz danych odbiorcy znajdzie się również unikalny numer paczki. Dzięki niemu będzie można skorzystać z usługi śledzenia paczek, bez względu na to, czy skorzystamy z GSL, DHL, DPC czy też FedEx czy może ze standardowej usługi Poczty Polskiej. Śledzenie paczek jest jedną z ważniejszych usług, dzięki której możemy cały czas być na bieżąco z tym, gdzie obecnie znajduje się paczka. Gdy już zadzwonimy do kuriera i poprosimy go o odbiór paczki, to pozostało nam jedynie wręczyć mu list przewozowy i paczkę. W tym momencie nasz niezbyt trafiony zakup jest już w drodze do Empik’u.

Jak zwrócić nietrafione zakupy w Empik’u z wykorzystaniem InPost?

Paczkomaty InPost  to również jedna z prostszych i wygodniejszych możliwości, by zwrócić nietrafiony zakup lub prezent bezpośrednio do Empik’u. Tak więc jak dokonać zwrotu z wykorzystaniem paczkomatów InPost? Otóż w pierwszej kolejności znów musimy powtórzyć procedurę odnośnie kontaktu z obsługą klienta w Empiku i zgłoszenie im chęci zwrotu danego towaru. Po podaniu powodów naszej decyzji i zaznaczeniu, że chcemy dokonać zwrotu przez paczkomat InPost, otrzymamy na naszego maila lub w wiadomości SMS unikalny kod. Kod ten pozwoli nam na otworzenie danej skrytki w paczkomacie. Pamiętajmy jednak, że towar musimy odpowiednio zapakować tak, by był on bezpieczny podczas transportu. Jeśli dotrze on do Empik’u z widocznymi uszkodzeniami, wówczas nie będziemy mogli liczyć na zwrot pieniędzy. Paczkę umieszczamy w skrytce i zamykamy drzwiczki. Od tego momentu paczka będzie oczekiwać na to, aż odbierze ją kurier InPost i rozpocznie jej dostarczenie pod wskazany adres. To również jednak z prostszych i dogodniejszych metod zwrócenia towaru do Empik’u, bez zbędnych komplikacji.

 

zobacz Jak Przesłać Swój Towar Do Amazon?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments