Jak zwrócić towar do Morele.net?

Jak zwrócić towar do Morele.net?

Artykuł miesiąca Warto przeczytać

Nikt z nas obecnie nie wyobraża sobie życia bez sprzętów elektronicznych. Smartfony, słuchawki, tablety, a także całe, niezbędne okablowanie to gadżety, które w znaczny sposób ułatwiają nam nasze codzienne funkcjonowanie. Wobec tego nic dziwnego, że tak chętnie w tego typu sprzęty inwestujemy i zwykle coraz chętniej także wymieniamy je na nowe modele. Nikt z nas przecież nie wyobraża sobie życia bez smartfona, na którym ma dostęp do Internetu, a także tysiąca innych aplikacji, dzięki którym codzienne czynności stają się o wiele łatwiejsze i prostsze. Oczywiście do smartfona nie może zabraknąć również słuchawek, gdyż musimy sobie jakoś umilić czas podczas nudnej podróży komunikacją miejską.

Jednak często się zdarza, że decydujemy się na zakup takich sprzętów za pośrednictwem Internetu. Statystycznie, nasze elektroniczne zakupy najchętniej robimy w sklepie Morele.net. Panuje tam bowiem szeroki wybór asortymentu, a także względnie przystępne ceny. Niemniej jednak co zrobić, jeśli słuchawki przypadkiem nie okażą się kompatybilne, a co gorsza nie będą działać? Wówczas ratuje nas zwrot sprzętu. Jednak jak można to zrobić?

Jak zwrócić towary do Morele.net przy pomocy kuriera?

Jedną z możliwości zwrócenia wszelkiego rodzaju sprzętu do sklepu Morele.net jest skorzystanie z usługi zamów kuriera. To niezwykle wygodna i niezwykle prosta opcja, w zakresie której i tak mamy ogromne możliwości wyboru. Oczywiście usługa zamów kuriera odnosi się do wielu, popularnych firm kurierskich, które działają na terytorium naszego kraju. Możemy więc skusić się na kuriera od GSL, DHL, DPD czy FedEx. Niemniej jednak z pewnością wiele osób nigdy nie korzystało jak dotąd z usługi zamów kuriera, więc z pewnością zastanawiają się oni jak można tego dokonać. Otóż już na samym początku musimy skontaktować się z działem obsługi klienta sklepu Morele.net a także zakomunikować  chęć zwrotu lub wymiany danego towaru.

Wówczas sklep Morele.net generuje dla nas wyjątkowy list przewozowy, który zawiera niezbędne dane odbiorcy. Wspomniany już dokument zostaje wysłany na nasz adres mailowy, a naszym zadaniem pozostaje jedynie jego wydrukowanie. Warto zaznaczyć, że na tym liście będzie również widniał unikalny numer przesyłki. Dzięki niemu będzie można skorzystać z usługi śledzenia paczek, bez względu na to, czy skorzystamy z GSL, DHL, DPC czy też FedEx czy może ze standardowej usługi Poczty Polskiej. Śledzenie paczek jest jedną z ważniejszych usług, do której będziemy mieć dostęp, gdyż będziemy mogli za jej pośrednictwem na bieżąco śledzić drogę nadanej przez nas paczki i sprawdzić, czy adresat rzeczywiście potwierdził jej odbiór. Gdy już zadzwonimy do kuriera i poprosimy go o odbiór paczki, to musimy w tym momencie wręczyć mu także list przewozowy i gotowe. Zwrócony towar został odesłany do sklepu Morele.net.

Jak zwrócić sprzęty elektroniczne do Morele.net przy pomocy paczkomatu?

Paczkomaty InPost są nie tylko wykorzystywane do odbierania paczek, ale również można z nich skorzystać w przypadku, kiedy chcemy zwrócić dany towar do sklepu. Jak jednak możemy odesłać towar do Morele.net przy pomocy paczkomatu InPost? Otóż w pierwszej kolejności- podobnie zresztą jak w poprzednim wypadku- należy skontaktować się z biurem obsługi klienta w Morele.net, a następnie powiedzieć, że chcemy zwrócić dany towar z wykorzystaniem paczkomatów InPost.

Podobnie jak w przypadku usługi zamów kuriera od DHL, DPD, FedEx czy GSL, obsługa Morele.net wyśle na nasz adres pocztowy specjalny kod. Wobec tego jedyne co musimy zrobić, to udać się do wybranego paczkomatu, który znajduje się najbliżej nas, a następnie nadać przesyłkę. Jak to zrobić? Otóż wystarczy ręcznie wprowadzić kod od paczkomatu InPost i poczekać na otwarcie się drzwiczek właściwej skrytki. Następnie paczkę należy włożyć i zamknąć skrytkę. Gotowe! Teraz paczka z towarem będzie cierpliwie czekać na kuriera, który ją odbierze i dostarczy pod wskazany adres. Zwrócenie towaru przez paczkomaty InPost, również jest niezwykle prostym i szybkim rozwiązaniem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments