Jak zwrócić towar w X-kom?

Jak zwrócić towar w X-kom?

Aktulności Warto przeczytać

Niech pierwszy podniesie rękę ten, kto żyje bez elektroniki! Okazuje się, że to jest w obecnej rzeczywistości całkowicie abstrakcyjne. Wszystko bowiem wokół nas wymaga zaadaptowania się, a sprzęty elektroniczne są wówczas nieocenioną pomocą. Nie da się ukryć, że każdy z nas docenia fakt, że dzięki nim nasza codzienność stała się o wiele łatwiejsza. Mamy bowiem bieżący dostęp do Internetu, bez względu na to, w którym miejscu się obecnie znajdujemy, a co za tym idzie możemy mieć stały kontakt z naszymi bliskimi i rodziną. Oczywiście w czasach, kiedy praktycznie wszystkie aspekty naszego codziennego życia tak chętnie przeniosły się do Internetu, nie mogło tam również zabraknąć branży usługowej.

Okazuje się, że zakupy również robimy za pośrednictwem sieci, nawet jeśli chodzi o zakupy elektronicznych gadżetów. Nie jest jednak tajemnicą, że w takim przypadku nie możemy tych sprzętów wcześniej sprawdzić, ani także przekonać się, czy rzeczywiście będziemy z nich zadowoleni. Wobec tego największe sklepy internetowe jak chociażby X-kom, wychodzą na przeciw potrzebom swoich klientów i oferują im szybką i bezproblemową możliwość zwrotu towarów. Jednak jak zwrócić sprzęt do X-kom?

Usługa „zamów kuriera” pomoże zwrócić gadżety elektroniczne do X-kom

Jedną z możliwości zwrócenia niezbyt poręcznego zakupu gadżetu elektronicznego jest skorzystanie z usługi zamów kuriera. To niezwykle wygodna i wyjątkowo prosta opcja, w zakresie której i tak mamy ogromne możliwości wyboru, a co najważniejsze nie musimy nawet wychodzić z domu.  Oczywiście usługa zamów kuriera odnosi się do wielu, popularnych firm kurierskich, które działają na terytorium naszego kraju. Możemy więc skusić się na kuriera od GSL, DHL, DPD czy FedEx.

Jak więc możemy odesłać smartfon słuchawki czy inny elektroniczny gadżet do sklepu X-kom korzystając ze słynnej już usługi „zamów kuriera”?. Konieczny będzie kontakt z obsługą sklepu, można się z nimi skontaktować za pośrednictwem czatu, maila lub po prostu telefoniczne. Wówczas trzeba zaznaczyć że chcemy odesłać dany towar pośrednictwem usługi „zamów kuriera”.  Sklep kolejno prześle na naszą skrzynkę mailową odpowiedni list przewozowy, na którym oprócz danych nadawcy znajdzie się również unikalny i indywidualny numer przesyłki. Dzięki niemu będzie można skorzystać z usługi śledzenia paczek, bez względu na to, czy skorzystamy z GSL, DHL, DPC czy też FedEx czy może ze standardowej usługi Poczty Polskiej. Śledzenie paczek jest jedną z ważniejszych usług, dzięki której możemy cały czas być na bieżąco z tym, gdzie obecnie znajduje się paczka. Co więcej dzięki śledzeniu paczek możemy na bieżąco reagować w momencie, kiedy utknie ona w tak zwanym martwym punkcie. Gdy już zadzwonimy do kuriera i poprosimy go o odbiór paczki, to pozostało nam jedynie wręczyć mu list przewozowy wraz z odpowiednio zapakowaną przesyłką. Od tego momentu, nasza paczka wyrusza w podróż, by znów trafić do oferty sklepu X-kom.

Jak zwrócić elektroniczne urządzenia do X-kom wykorzystaniem InPost?

Paczkomaty InPost  to również jedna z prostszych i wygodniejszych możliwości, by zwrócić nietrafiony zakup również bezpośrednio do sklepu X-com.  Tak więc jak dokonać zwrotu z wykorzystaniem paczkomatów InPost do wspomnianego już sklepu? Znów musimy powtórzyć procedurę odnośnie kontaktu z obsługą klienta w sklepie X-kom i zgłosić im chęć zwrócenia niezbyt udanego zakupu do ich sklepu za pośrednictwem paczkomatu InPost. Otrzymamy wówczas  na naszego maila lub na podany przez nas numer telefonu unikalny kod, który musimy podać na panelu paczkomatu. Dzięki niemu otworzą się drzwi do jednej ze skrytek. Kolejnym korkiem jest nic innego jak umieszczenie naszej paczki ze sprzętem we właściwej skrytce, a następnie możemy zamknąć drzwiczki. Od tego momentu przesyłka nie jest już więcej naszym zmartwieniem, gdyż oczekuje w bezpiecznym miejscu na moment, w którym przyjedzie pod nią właściwy kurier, który z kolei dowiedzie ją pod wyznaczony adres. Paczkomaty InPost są również szybkim i prostym sposobem na zwrot towaru do X-kom.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments