Jak zwrócić urządzenie do Netii

Jak zwrócić urządzenie do Netii

Artykuł miesiąca Poradnik

Netia jest jednym z większych dostawców internetu oraz telewizji w kraju. Szeroki wybór rodzaju usług prowadzi do tego, iż Netia obsługuje zarówno klientów indywidualnych jak i mniejszych i większych przedsiębiorców. Dobra jakość przesłanych łączy, atrakcyjna cena, szeroki wachlarz usług oraz przejrzysta polityka zwrotów powodują, iż Netia jest jednym z najczęściej wybieranych dostawców cyfrowych w Polsce. W tym miejscu należy pamiętać, iż Netia nie przyjmuje zwrotów urządzeń dzierżawionych w salonach stacjonarnych.

Jakie urządzenia można zwrócić do Netii?

W przypadku rozwiązania umowy lub upływu czasu na jaki została zawarta w Netii istnieje możliwość jej zwrotu do dostawcy. Zatem zwrotowi podlegają wszelkie przedmioty, które zostały w niej zakupione. Nie ma więc znaczenia, czy zwrot dotyczy telefonu komórkowego, routera, zasilacza czy karty. Ważne jest, aby dany produkt był zakupiony w Netii.

Termin zwrotu urządzenia do Netii

Termin zwrotu urządzenia do Netii wynika przede wszystkim z obowiązujących regulaminów oraz treści podpisanej umowy z konsumentem. Dokumenty te, oprócz terminu zawierają również inne istotne informacje niezbędne przy dokonaniu zwrotu. Według zasad zwrotu obowiązujących w Netii klient posiada 14 dni na zwrócenie przedmiotu do dostawcy od rozwiązania lub zakończenia umowy abonenckiej. W przypadku niedotrzymania terminu dostawca ma prawo obciążyć klienta dodatkowymi kosztami.

kup-teraz-300x95

Procedura zwrotu urządzenia do Netii

Zwrot urządzenia do Netii nie jest skomplikowanym procesem i wymaga tylko kilku chwil. W pierwszej kolejności należy zadbać, aby zwracany sprzęt był należycie zapakowany. Po stronie klienta leży zadbanie o zabezpieczenie paczki, tak aby nie uległa zniszczeniu podczas przewozu. W tym celu warto zaopatrzyć się w folię bąbelkową lub wypełniacze do kartonu, które zdecydowanie zamortyzują ewentualny upadek przesyłki.

Ważne jest, aby w przesyłce znajdowały się wszystkie urządzenia przekazane abonentowi przez operatora. Zatem przy zwrocie routera należy pamiętać o zapakowaniu wszelkich zasilaczy, kabli i przewodów, ponieważ tylko wtedy towar można uznać za zwrócony w całości.

Zwrotu urządzenia abonent dokonuje samodzielnie, wybierając sposób dostawy do operatora. Wobec tego klienci mają swobodę w zakresie wyboru operatora pocztowego, celem dostarczenia paczki do Netii.

Można zatem skorzystać z szerokiej oferty kurierskiej. Przewóz paczek oferuje między innymi Poczta Polska, DHL, DPD, GLS czy Fedex.

Poczta Polska oferuje dostarczanie przesyłek na terenie kraju oraz za granicę. Klienci mogą skorzystać z Pocztexu, paczki pocztowej lub paczki pocztowej z zadeklarowaną wartością. Poczta Polska doręcza paczki do automatu, punktu odbioru bądź pod wskazany adres. Ponadto należy zadeklarować wielkość przesyłki oraz czy niezbędne jest potwierdzenie doręczenia. Ponadto możliwe jest wskazanie wartości przesyłki, wyboru doręczenia na wskazany dzień oraz wykupienie ubezpieczenia. Poczta Polska umożliwia również funkcję śledzenia przesyłek.

Jedną z bardziej rozpoznawalnych firm kurierskich jest DHL. Szeroka oferta DHL obejmuje możliwość nadawania paczek w paczkomatach, w punktach odbioru czy bezpośrednio u kuriera. Obsługa dotyczy zarówno małych jak i wielkogabarytowych paczek. Celem nadania przesyłki należy podać dane adresata i odbiorcy oraz wagę przesyłki. O doręczeniu DHL może powiadomić w formie elektronicznej natomiast o nadaniu przesyłki, dacie i przewidywanych godzinach doręczenia informuje w formie SMS bądź e-mail

Kolejną firmą kurierską, która zrealizuje dostawę do siedziby Netii jest DPD. Zwrot urządzenia przy pomocy Kuriera DPD jest bardzo prosty. Paczkę można nadać w punkcie odbioru lub zamówić kuriera i wydać paczkę do doręczenia. Wystarczy jedynie zapakować przesyłkę, podać niezbędne dane i wydać kurierowi. Po nadaniu paczki istnieje możliwość śledzenia przesyłki.

Korzystając z usługi kuriera GLS podczas zwrotu przesyłki, należy dokładnie zapakować sprzęt, podać wagę i wymiary paczki, wypełnić, wydrukować i nakleić etykietę na paczkę a następnie zamówić kuriera i przekazać mu paczkę zwrotną. Przy zwrocie paczki z GLS można wybrać usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie. Zatem proces nadawania paczki z kurierem GLS jest niezmiernie łatwy. Ponadto firma kurierska zapewnia możliwość korzystania z funkcji śledzenia paczek.

Fedex jest firmą kurierską, przy pomocy której również istnieje możliwość zwrotu sprzętu. Istotnym jest, aby wygenerować i nakleić na paczkę etykietę z kodem kreskowym w dobrze widocznym miejscu. Przesyłka zwrotna może zostać nadana przy pomocy kuriera, który odbierze paczkę spod wskazanego adresu, poprzez nadanie w punkcie odbioru lub poprzez zlecenie wysyłki on-line. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest przekazanie paczki zwrotnej kurierowi, który przy okazji będzie dostarczał inną przesyłkę. W tym przypadku nie ma konieczności zamawiania kuriera. Zatem nadanie przesyłki może odbyć się na kilka różnych sposobów, w zależności od preferencji klienta. Ważne jest również, iż Fedex oferuje możliwość śledzenia przesyłki nadanej.

Zobacz również Poczta Kołobrzeg

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments