Krok w krok za paczką

Krok w krok za paczką

Promocja i Reklama

Zakupy online to ostatnio bardzo popularna forma zakupów. Większości z nich dokonujemy w krajowych sklepach internetowych, jednak coraz popularniejsze stają się w Polsce zakupy w sklepach zagranicznych lub za pomocą międzynarodowych platform zakupowych. Dlaczego warto w takiej sytuacji skorzystać z funkcji śledzenia przesyłki zagranicznej? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Czym właściwie jest śledzenie przesyłki?

Śledzenie przesyłek umożliwia monitorowanie trasy przesyłki na każdy jej etapie. Jest to szczególne udogodnienie dla adresatów przesyłek, którzy dzięki temu mogą bez problemu oszacować, kiedy dokładnie przesyłka zostanie im doręczona. Większość krajowych firm kurierskich umożliwia skorzystanie z tej przydatnej funkcji, jednocześnie nie pobierając dodatkowych opłat za tę usługę .Narzędziem umożliwiającym śledzenie przesyłek w ich trasie jest najczęściej specjalny indywidualny numer przesyłki. Łatwo go znaleźć, a dzięki niemu zlokalizujemy każdy pakunek.

Śledzenie przesyłki zagranicznej?

Szczególnie istotne znaczenie ma możliwość śledzenie przesyłek zagranicznych. Wynika to z faktu, iż przesyłki transgraniczne co do zasady pokonują znacznie dłuższą drogę od nadawcy do adresata, co jednocześnie zwiększa ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń na trasie i opóźnień. Takie przesyłki powodują też większe zniecierpliwienie i niepokój klientów, w szczególności jeśli wysyłany towar ma dużą wartość. Monitorowanie przesyłki zagranicznej, podobni jak tej krajowej, umożliwia podgląd wszystkich najważniejszych zdarzeń na trasie przesyłki. Szybko i bezproblemowo doręczona paczka to zadowolony klient. Dlatego dla przedsiębiorców tak ważna jest dobra współpraca z firmami kurierskimi i wysoka jakość świadczonych przez nie usług.

Szeroka oferta

Możliwość zagranicznego śledzenia przesyłki oferują największe firmy kurierskie współpracujące z platformą Globkurier.pl. Śledzenie przesyłki zagranicznej odbywa się na tej samej zasadzie, co monitoring przesyłki krajowej. Niezbędne jest posiadanie numeru listu przewozowego lub numer zamówienia , który otrzymujemy najczęściej w wiadomości e-mail. Numer ten można też znaleźć w Panelu Klienta na www.globkurier.pl. Na każdym etapie swojej podróży, paczka posiadające swój unikatowy numer, zostawia ślad w systemie monitorującym. Dzięki temu śledzimy jej drogę od nadawcy do adresata. Dokładna data i godzina przyjęcia paczki? Przekazanie jej do transportu? Dostarczenie przesyłki do magazynu? O wszystkich tych zdarzenia poinformuje Cię darmowa funkcja monitoringu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments