Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

Kurier Pocztex Golczewo tel. 730 608 208

Zachodniopomorskie

Rynek usług kurierskich dynamicznie się rozwija, trudno to zastanawiać się, że tradycyjni operatorzy, jak Poczta Polska, i starają się nadążyć za konkurencją. Kiedy się okazuje, Pocztex, czy usługa kurierska poczty polskiej stanowi wyjątkowo konkurencyjna. Oferuje szczegółowe śledzenie paczek, szereg unikalnych usług dodatkowych, bezpłatne zamówienie kuriera do domu oraz przejrzysty system reklamacji. Do wyboru jesteśmy nowe warianty usługi, od kuriera krajowego, przez „ekspres 24”, po kuriera naturalnego i przesyłki paletowe.

Kurier Pocztex Biały Bór tel. 730 608 208

Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wielką cechą stanowi zatem, że przesyłkę nadamy w jakimkolwiek oddziale Poczty Polskiej a w jakimkolwiek punkcie pocztowym. Nie potrzebujemy to szukać punktu kurierskiego, każdy natomiast wie, gdzie jest najszybsza Poczta. Paczkę może również odebrać kurier. Wystarczy przygotować przesyłkę oraz zamówić kuriera poprzez formularz lub telefonicznie. Zezwala na to funkcjonalność „nadaj przesyłkę”, stanowi więc narzędzie pozwalające w jasny i mocny sposób opłacić przesyłkę oraz wygenerować etykietę przewozową. Tak przygotowaną etykietę należy wydrukować i przykleić na przesyłkę. Od razu pamiętamy jeszcze dostęp do śledzenia paczki. Warto dodać jeszcze o kalkulatorze cen, dzięki któremu szybko obliczymy, ile wysłanie paczki będzie nas kosztować.
Kurier Pocztex Biały Bór tel. 730 608 208

Jaką usługę wybrać?

Poczta Polska oferuje wiele wariantów naszych usług kurierskich, co widać być dezorientujące, przychodzimy ale z poradą:

zobacz również poczta Kołobrzeg

Pocztex Kurier 48 — standardowe przesyłki, dostarczane najpóźniej do trzeciego dnia roboczego po dniu nadania, do 50kg
Pocztex Kurier miejski — usługa realizująca w terenie miast powiatowych, wykonywana w ciągu 4 godzin. Idealna, jeżeli chcemy przesłać coś błyskawicznie w zakresie naszego miasta, do 50kg,
Pocztex Kurier krajowy — klasyczne usługi kurierskie dla przesyłek o masie do 10kg, w jeden raz dla pań, którym nie chce na błyskawicznym dotarciu przesyłki,
Pocztex expres 24 — kurier „na przyszłość”, gwarantuje doręczenie kolejnego dnia, pozwala więcej na wysłanie cięższej paczki, do 50kg,
Pocztex Kurier bezpośredni — przesyłki są odbierane i dawane bezpośrednio, z ominięciem sortowni i centr dystrybucji paczek, fakty są ustalane indywidualnie, przy zamówieniu kuriera,
Jak całą paczkę mogę wysłać?

Kurier Pocztex Biały Bór tel. 730 608 208

W relacje od wybranej usługi obowiązują różne wymiary maksymalne paczek. Kurier miejski oraz Expres 24 dopuszcza paczki których cena długości wszystkich boków nie przekracza 150 cm. Kurier krajowy pozwala wysłać nam przesyłkę, której wymiary nie przekraczają 20 cm x 40 cm x 50 cm (szerokość, wysokość, długość). Istnieje te możliwość wykupienia usługi „Ponadgabaryt”, o czym można przeczytać poniżej, w liczni poświęconej usługom dodatkowym. Największe objętościowo przesyłki możemy nadać za pośrednictwem usługi Kurier Bezpośredni, aż do 300 cm sumy wymiarów (szerokość+wysokość+długość), przy czym najdłuższy bok nie może przejść 200 cm.

Szczególnie szczegółową wiedzą istnieje te to, że Poczta Polska przyjmuje tolerancję 5% wymiarów, jeśli zatem Twoja paczka istnieje na przeszkodzie gabarytu maksymalnego, nie musisz denerwować się dodatkowym centymetrem.

Usługi dodatkowe

Pocztex oprócz gamy podstawowych usług kurierskich spełnia naszą ofertę usługami dodatkowymi, o czym warto wiedzieć ze powodu na unikalność niektórych z nich, też to, że często o byciu tychże usług zapominamy. Znajdziemy tu oczywiście świadczenia, które są już standardem w sfery: pobranie, śledzenie paczek, dokumenty zwrotne, podanie we wskazanym dniu, odbiór w zakładzie, „ostrożnie”, potwierdzenie dania oraz zwrotu, sprawdzenie zawartości oraz ubezpieczenie paczki.

W wachlarzu oferty kurierskiej Poczty Polskiej są te usługi takie jak dostarczenie do dużej godziny, podanie na pozytywną godzinę, doręczenie po godzinie 17, do rąk własnych, a nawet w sobotę, niedzielę i święta. Na pomoc zasługuje też przydatna dla zapracowanych usługa odbioru/doręczania paczki pomiędzy godziną 20 a 7 rano.

Kurier Pocztex Biały Bór tel. 730 608 208

Nadałem paczkę, gdzie mogę uważać jej drogę?

Zlokalizowanie paczki nadanej za pośrednictwem Poczty Polskiej stanowi niezmiernie intuicyjne. Wystarczy podać numer listu przewozowego, jaki wybiera się na pokryciu nadania, i system Śledzenie paczek odnajdzie i wyeksponuje wszystkie szczegółowe informacje zajmujące naszej przesyłki.

Kurier Pocztex Biały Bór tel. 730 608 208

Zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments