Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji społecznej i przychody z urzędu wkładu w PIT dla gmin, powiatów i województw w liczbom kwartale 2020 r.

Prasóweczki

Kwoty subwencji publicznej i przychody z tytułu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało wiedzę o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach wydanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty dochodów z tytułu PIT, bo w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach że się okazać, że przez jakiś czas odpowiednich nie zobaczymy.

Informację o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach wydanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów podało na swojej stronie internetowej. W opublikowanych zestawieniach podane są kwoty części oświatowej i części równoważącej subwencji ogólnej (wykonanie w I kwartale i grafiki na wszystek rok 2020), dochody JST z tytułu startu w podatku dobrym z osób fizycznych, a też wpłatach na część równoważącą subwencji ogólnej (wykonanie w I kwartale i grafiki na wszystek rok 2020).

Opublikowane przez resort dane publikujemy w pełnie w terenie „multimedia”. W tekście wykonanego przez epidemię tąpnięcia w ziemi również jego niezbędnych produktów dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na uzyskane przez nie w pierwszym kwartale przychody z PIT (w owym czasie skutki ekonomiczne epidemii dotąd nie ukazały się w wszystkiej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), bo może się okazać, że nabycie ich na zbliżonym stanie w kolejnych kwartałach zapewne żyć wyjątkowo wymagające, lub nawet niemożliwe.

– Tak właściwie to, co się w ostatniej chwili dzieje, przypomina jazdę na rowerze, jeżeli ktoś wkłada nam patyk w wysokie koło. Nagle lecimy, dotąd nie spadliśmy, nic nas nadal nie boli, a za chwilę obecny upadek nastąpi – tak łatwo opisywał tą sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A zatem trzymając się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w pierwszym kwartale ostatniego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W części lipca powinniśmy jednak dowiedzieć się, jak ciężki będzie ów prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments