Liposukcja – zapomnij o uporczywej tkance tłuszczowej!

Liposukcja – zapomnij o stałej tkance tłuszczowej!

Prasóweczki

Liposukcja – zapomnij o uporczywej tkance tłuszczowej! Zgrabna sylwetka jest wyjątkowo istotna dla wielu osób, a tak chętnie sięgamy po propozycje klinik medycyny estetycznej. Niekiedy starczy tylko drobny, bezinwazyjny zabieg, aby osiągnąć oczekiwany efekt, jednak pewne defekty musieć będą mało większej ingerencji w ciało. Drinkiem spośród najzwyklejszych z pewnością będzie liposukcja. Dowiedz się dużo o tym zabiegu i zobacz, lub toż wyjście dla ciebie!

Czym stanowi liposukcja?

Choć chyba każdy umówił się jak z pojęciem liposukcji, nie każdy wie dokładnie, co się pod nim przechowuje. Liposukcja to technologia usuwania tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ludzkiego ciała. Ze względu na jeden proces procedury, czyli wprowadzenie kaniuli, będącej delikatną rurką i odprowadzania oleju spośród jej uwagą, sposób tenże często potocznie wymienia się odsysaniem tłuszczu.

Do najczęstszych procedur należeć będą liposukcja brzucha i liposukcja ud, bo wtedy w niniejszych miejscach najczęściej zmagamy się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg można stworzyć jednak i na kolejnych partiach, w tymże w ziemi kolan, na łydkach, na ramionach czy plecach, po bokach ciała, na klatce piersiowej w wypadku ginekomastii tłuszczowej u mężczyzn, i chociażby w regionie podbródka – tłumaczą eksperci Kliniki Miracki.

Liposukcja, w przeciwieństwie do wielu nowoczesnych rozwiązań, jest brakiem inwazyjnym, wymaga bowiem wykonania nacięć i wprowadzenia kaniuli w tkankę. Jednak różniejsze systemy jej działania zezwalają na dużo większe zaufanie pacjenta, a dodatkowo mniejszą bolesność po zabiegu oraz suchszy i dostępniejszy okres rekonwalescencji.

Sam proces prowadzony jest w znieczuleniu pełnym bądź miejscowym i mało może istnieć od 30 minut do nawet 5 godzin.
Rodzaje liposukcji

Liposukcja, choć najczęściej wygląda podobnie, potrafi istnieć przeprowadzana rozmaitymi metodami. Do najnowocześniejszych spośród nich należą:

liposukcja ultradźwiękowa – generowane przez urządzenie ultradźwięki zaczynane są bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, zawierając jej małe oderwanie z tamtych tkanek. Dzięki temu strategia nie uszkadza między innymi naczyń krwionośnych czy nerwów. Dodatkowo ultradźwięki przydatne w tym panu liposukcji zezwalają na jednoczesne ujędrnienie i napięcie tkanki w rejonie zabiegowym. Z tak pozyskanymi komórkami tłuszczowymi można wykonać tzw. lipotransfer, czyli przeszczep tłuszczu,
liposukcja laserowa – oddziaływanie ciepła pozwoli na częściowe rozpuszczenie komórek tłuszczowych, dzięki czemu dobrze łatwiej ważna je zdjąć z organizmu. Ciepło lasera ujędrnia również tkankę,
liposukcja wodna – komórki tłuszczowe wytwarzane są przez roztwór wodny, dzięki dlaczego są delikatnie wypłukiwane. Później można użyć je w lipotransferze,
liposukcja wibracyjna – lekkie wibracje wprowadzanej pod skórę kaniuli podczas tego typu liposukcji delikatnie oddzielają komórki tłuszczowe z tamtych tkanek. Dzięki temuż potrafią one stać dokonane w lipotransferze.

Przeciwwskazania do zrealizowania liposukcji

Jako że liposukcja jest brakiem dość inwazyjnym, zawsze należy dokładnie zaznajomić się z regułą przeciwwskazań i opracować swoją pozycję ze lekarzem – zalecają eksperci Kliniki Miracki. Liposukcji nie powinny oddawać się między innymi osoby, które pozostają na cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, schorzenia wątroby oraz nerek, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia krwi lub inne choroby utrudniające gojenie się ran. Niekiedy przeszkodą potrafią stanowić wyjątkowo zaburzenia hormonalne, przerwanie ciągłości naskórka, i nawet spore zawartości luźnej skóry w tle zabiegowym, np. na zysk dużej utraty wagi ciała. Przeciwwskazaniem będą jeszcze aktywne infekcje,przyjmowanie ziół i leków światłouczulających, ogólny zły stan zdrowia czy ciąża oraz stan laktacji. W wypadku liposukcji z zachowaniem lasera zabieg odradza się także pacjentom cierpiącym na epilepsję oraz tym ze nową opalenizną.

Liposukcja to krótki recepta na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jej coraz nowocześniejsze technologii znacznie poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo zabiegu. Chcesz wziąć z najnowocześniejszych technologii usuwania tkanki tłuszczowej? Umów się na konsultację do Kliniki Miracki i pokochaj naszą nową, perfekcyjną figurę!

zobacz również Liposukcja – zapomnij o uporczywej tkance tłuszczowej!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments