Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki pomoc jest najmilszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki fason jest najmilszy?

Nie uznaje co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania zatrudnionych to szczególnie często zjawisko. Według sondażu wykonanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie zatrzymuje się z rzeczy lub kompletnie się w niej nie angażuje. Większość firm zwraca na myśli materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czy takie rozwiązanie przynosi pożądane skutki? A właśnie dodatkowo nie, wiele pań je lubi, zawsze możemy poznać wiele lepszych czynników, które płacą za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez względu na to, czy znana firma porusza się świadczeniem usług, czy byciem produktów, niezwykle realne jest, żeby jej uprawa była przesiąknięta tego stanowieniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w tym, co robią, są znacznie bardziej aktywni, ukierunkowani i trwali. W klubie z ostatnim liderzy organizacji powinni uświadamiać naszym pracownikom, jak ich pozycja wpływa na poprawę bycia innych. Takim zjawiskiem pewno żyć otwarte publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, jakie są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak dużo robią, możemy także wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Istnieje zatem pomysł, który monitoruje komputery, zarządza czasem projektów, a przede każdym bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki sfinalizował dany typ, pewno żyć dla niego znacznie odpowiadające i wskaże mu, jak znacznie ciekawego robi dla firmy, w której pracuje.

Według badań zrealizowanych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, którzy nie są zadowoleni ze prostego środowiska pracy, przeznaczają na nią znacznie czasu, gdyż czują, że to, co robią, ma zamiar.

Inspiracją dla pracowników potrafią stanowić także ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej pamiętają o grupę niż jednych siebie, sprawiają, że ich podwładni dążą ich daleko większą lojalnością, energią do pracy, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy używają naszych gości w pozytywny sposób, inspirują ich do poważniejszej wydajności czy wręczenia.

Życzliwość

Badania, jakie posiadały znaczenie w Wysokiej Brytanii dowiodły, że uznanie i miłość jest droższe niż nawet większe wynagrodzenie. Przyjazne i miłe relacje są swój nacisk na danie ludzi w prostej pracy.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i pielęgnację, przez co kreatywność zarówno zespołowa, kiedy również jedna dobrze się zwiększa. Szczególnie realne istnieje też okazywanie ciepła przez szefów, bo takie postępowanie poprawia efektywność i motywację podwładnych. Co dobre takie zachowania wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W poszczególnych sytuacjach należy także okazać gniew, który potrafi stać dobrze przyjęty przez większość pracowników oraz pomóc motywująco, jednak negatywne emocje w grupie wypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to role, które odbywam małe rzeczy, aby wyrazić naszym pracownikom troskę o nich. Pierwszym, prostym krokiem pewno żyć zwykła rozmowa z człowiekiem i autentyczne wysłuchanie tego, co u niego słychać. W USA takie obserwacji są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś bliskiego dla naszego gościa, natychmiast dzwoni do niego także dba, w jaki ćwicz mógłby mu pomóc.

Troskę o jednego siebie

Wielka liczba firm tylko pozornie wyraża swoją uwagę. Do takich posunięć możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości goście nie są w stanie wykorzystać, ze powodu na wielki rytm pracy. Takie sprawianie nie jest motywujące, a wręcz przeciwnie.
Programy wellness zupełnie nie zadziałają, gdy nie wykreujemy kultury, jaka będzie kupowała myślenie o siebie, jako pracę niezwykle poważną i budziła do niej. Kiedy do tego doprowadzimy, produkty potrafią stanowić naprawdę zachwycające.

Możemy również zachęcać swoich pracowników, by dobrze sypiali. Właśnie tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują bardzo większą wydajność swojej roli. Wiele badań wykazałoby, że brak snu w poważny sposób ogranicza nasze umiejętności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i pomysły pojawiają się w własnych głowach wtedy, kiedy istniejemy w wszyscy wypoczęci.

Motywowanie pracowników możemy zacząć od proponowania im ćwiczeń, przerw czy wypoczynku doskonalszej formie. Niektóre niemiecki firmy zakazują naszym gościom czerpanie ze służbowego e-maila i proponują im urządzenia odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Jeżeli w taki rozwiązanie będziemy dbali o naszych pracowników, oni z pewności odpłacą się nam wielką produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments