Pociągi, samoloty czy busy - jaki jest najlepszy sposób na podróżowanie po Europie?

Pociągi, samoloty czy busy – jaki jest najlepszy sposób na podróżowanie po Europie?

Artykuł miesiąca

Wiele osób spędza mnóstwo czasu podróżując po całej Europie. Są osoby, które każdego roku są w stanie podróżować do każdego kraju w Europie, od Danii do Mołdawii. Dziś nie ma problemu, żeby złapać tanie linie lotnicze i lecieć z Hiszpanii do Niemiec albo podróżować busem z Polski do Holandii. Właściwy sposób podróżowania po Europie sprowadza się do celu i trasy.

Możesz zaplanować podróż po Europie, którą najlepiej odbyć pociągiem, ale coraz częściej okazuje się, że bardziej sensowne jest podróżowanie po Europie samolotem lub jeszcze tańszą opcją jak podróż busem. Zależy to również od celu Twojej podróży, finansów i osobistych preferencji. Najtańszy i najlepszy sposób poruszania się po Europie Wiadomo, że najszybszym i najbardziej komfortowym sposobem poruszania się jest samolot szczególnie, jeśli odwiedzasz wiele krajów w Europie. Poprzez odpowiednią wyszukiwarkę połączeń jesteśmy w stanie znaleźć najtańsze loty w całej Europie.

Pokazują one każdy dostępny lot i najniższe ceny.

Niestety taka forma podróży ma też swoje ukryte opłaty. Jeśli podróżujesz po Europie tanimi liniami lotniczymi, będziesz musiał płacić za wszystko. Nie ma przekąsek ani napojów na pokładzie, nie ma bagażu rejestrowanego, a jeśli nie wydrukujesz swojej karty pokładowej z wyprzedzeniem przy bramce naliczą Ci niebotyczne opłaty. Czasami pobierane są opłaty za używanie nieeuropejskiej karty debetowej. Zdarzają się też rygorystyczne limity bagażu. Na większości lotów w Europie będziesz musiał zapłacić za bagaż rejestrowany. Niektóre tanie linie lotnicze, pozwalają na zabranie tylko jednego przedmiotu, jako bagażu podręcznego. Czy w takim przypadku lepszym rozwiązaniem jest poruszanie się pociągiem lub busem? Na pewno jest to dużo tańszy środek transportu, ale przyjrzyjmy się, jakie ma wady i zalety.

Podróż busem pomiędzy dużymi miastami Europy może być tanim sposobem na dostanie się z punktu A do punktu B, ale rzadko jest to najszybszy sposób podróżowania i często jest narażony na opóźnienia i odwołania w ostatniej chwili. Pociągi są szybką i wygodną alternatywą dla tanich busów, a można nawet bez ograniczeń podróżować po Europie, korzystając tylko z jednego biletu w stałej cenie. Podróżując busem możesz odjeżdżać z dogodnego miejsca i czekać w komfortowych warunkach na specjalnych dworcach autobusowych. Z kolei na stacjach kolejowych możesz wygodnie i bezpiecznie czekać na swój pociąg, z wieloma miejscami, gdzie możesz usiąść, coś zjeść i wypić lub kupić zapasy na podróż. Tablice odjazdów i zapowiedzi dostarczą szczegółowych, aktualnych informacji o Twoim pociągu, od tego kiedy odjeżdża, gdzie się zatrzymuje i z którego peronu odjeżdża. W razie jakichkolwiek pytań, personel stacji będzie w stanie pomóc. Dworce autobusowe są przeważnie położone w znanych często odwiedzanych miejscach a jeśli wybierzesz na przykład podróż busem do Holandii to nagle okaże się, że dworzec jest tak dobrze położony, że dotarcie do miejsca docelowego jest dużo szybsze niż z lotniska czy stacji kolejowej.

Ilość bagażu, który możesz zabrać jest większy niż w liniach lotniczych i pociągach, nie musimy się też martwić o jego pilnowanie czy zniknięcie gdyż jest przechowywany w specjalnym luku bagażowym. Jeśli chcesz odwiedzić mniejsze miejscowości podczas swojej podróży, a także duże miasta zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest podróż busem, w której będziesz mógł robić postoje w czasie trasy czy poprosić o zatrzymanie się w jakimś dogodnym miejscu. Zobacz czy z Twojego miasta wyjeżdżają busy do Holandii a sam przekonasz się jaka to komfortowa i niedroga wycieczka z możliwością zwiedzenia po drodze wielu pięknych miejsc. Więcej na temat transportu i podroży znajdziesz na stronie Radkar-Travel – busy Radom – Holandia

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments