poczta polska

Poczta Polska jako jedna firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

Prasóweczki

Poczta Polska jako jedna firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych. Każdego dnia ponad 25 tys. listonoszy pracowników w Zespole Polskiej doręcza listy i paczki milionom Polaków. Poczta, jak najzdrowsza plus kluczowa spółka infrastrukturalna w regionie dysponuje odpowiednim potencjałem i sprawdzeniem, które stanowi potrzebne do technicznej obsługi wyborów korespondencyjnych.

Operatorzy pocztowi i kurierscy w Polsce i na świecie nadal dochodzą nasze działania każdego dnia. Pandemia przeorganizowała jedynie sposób, w jaki więc prowadzą. Przesyłki nadal wchodzą do ludzi, tyle że w super bezpiecznej formie, dobrej z rozporządzeniami Ministra Zdrowia i zaleceniami ekspertów.

W ramach procedowanej w Parlamencie RP ustawy Poczta Polska ma technicznie obsłużyć głosowanie korespondencyjne w zestawach prezydenckich. Rola Poczty Polskiej polegać będzie na dostarczeniu do wyborców pakietów wyborczych, a potem przekazania kart wyborczych do obwodowych komisji wyborczych. Będzie wówczas kolejne zadanie logistyczne dla operatora pocztowego, zgodne z grudniowym pikiem przedświątecznym, w którym pocztowcy dostarczają klientom większą kwotę przesyłek, niż w innych czasach w roku.

– Wyznaczone nam zadanie jest zapewnieniem wartości Poczty Polskiej jako instytucji zaufania publicznego. Zrealizujemy je z najpiękniejszą starannością, oczywiście jak stanowimy to wszystkiego dnia z ponad 460 lat. Każdego roku dostarczamy ponad 1,5 mld przesyłek. W ubiegłych latach dostarczaliśmy pakiety do głosowania do kobiet niepełnosprawnych, od 11 lat odpowiadamy również za dostawę do grup pakietów maturalnych. Żaden inny podmiot w Polsce, co oczywiste, nie posiada racja dużego doświadczenia jeżeli chodzi o doręczanie innego typu przesyłek – mówi Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

W firmie są przygotowania do technicznej obsługi wyborów, ciężkie rzeczy chorują na celu przygotowanie wszelkich rozwiązań logistycznych, informatycznych i organizacyjnych, które zapewnią sprawną obsługę procesu wyborczego. Poczta dysponuje kadrą nie tylko logistyków, ale też informatyków również pozostałych specjalistów, którzy zadbają o zaplanowanie bezpiecznego przebiegu dostarczania pakietów wyborczych. Trwa nabór pracowników, którzy poza swoim dotychczasowym zakresem obowiązków, będą wspierać obsługę wyborów. Odpowiednie informacje i uczenia otrzymają listonosze i wszystkie osoby zatrudnione w działalność zadań połączonych z wyborami.

– Dzięki naszym pracownikom też możliwościom organizacyjno-logistycznym jesteśmy bezkonkurencyjnym w Polsce podmiotem zdolnym do skutecznej obsługi wyborów korespondencyjnych. Stosujemy tę misję jako zaszczyt i zaangażowanie wobec obywateli – podkreśla Grzegorz Kurdziel.

Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tys. pracowników na karty o pracę, dysponuje flotą ponad 6 tys. aut dostawczych innego kształtu oraz siecią ponad 7,6 tys. placówek pocztowych.

zobacz również Poczta Polska jako jedna firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments