Promienniki podczerwieni – czy to dobry sposób na ogrzewanie domu?

Promienniki podczerwieni – czy to dobry sposób na ogrzewanie domu?

Prasówki Promocja i Reklama

Ogrzewanie domu promiennikiem podczerwieni to dobry pomysł, jeśli chcemy być ekologiczni. Ten rodzaj ogrzewania nie emituje dwutlenku węgla – głównego gazu odpowiedzialnego za globalne ocieplenie. Grzejnik na podczerwień jest również energooszczędny, ponieważ emituje tylko 70% energii cieplnej, którą otrzymuje z energii elektrycznej.

Promiennik podczerwieni, promienniki ciepła na podczerwień – zasada działania

Promienniki podczerwieni są bardzo popularne w okresie zimowym, ponieważ prawie połowa wytworzonego ciepła trafia bezpośrednio do ludzi i przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu, w przeciwieństwie do innych rodzajów grzejników, które najpierw ogrzewają powietrze w pomieszczeniu.

Promienniki podczerwieni – rodzaje

Kiedy kupujemy grzejnik na podczerwień, musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Wielkość pomieszczenia, które chcemy ogrzać jest jednym z czynników nich. Musimy również zdecydować, czy chcemy przenośną czy stałą jednostkę. Jednostki przenośne są idealne dla małych przestrzeni, ale muszą być przenoszone z pokoju do pokoju. Jednostki stacjonarne można umieścić w dowolnym miejscu w pokoju, ale nie są one tak łatwe do przemieszczania.

Promienniki podczerwieni – czy to dobry sposób na ogrzewanie domu?

Grzejniki na podczerwień, promienniki podczerwieni – ile to kosztuje?

Ceny grzejnika na podczerwień różnią się znacznie. Przenośna jednostka może kosztować zaledwie kilkaset złotych, podczas gdy stały model może być bliżej tysiąca. Jeśli chcemy kupić grzejnik na podczerwień, najlepiej jest zrobić research, ponieważ ceny różnią się znacznie w zależności od producenta i modelu. Ponadto, warto porównać funkcje i jakość przed podjęciem decyzji, co do kupna promiennika podczerwieni.

Promiennik podczerwieni – bezpieczeństwo użytkowania

Upewnijmy się, że dokładnie rozumiemy, jak działa nasz promiennik podczerwieni, zanim użyjemy go po raz pierwszy. Wewnątrz pudełka powinna znajdować się instrukcja obsługi z wyjaśnieniami, co do działania urządzenia i wszystkimi środkami ostrożności, abyśmy mogli używać panelu grzewczego bez żadnych problemów. Grzejniki na podczerwień to bezpieczny sposób ogrzewania domu, ale zawsze ważne jest, aby zachować środki ostrożności.

Promienniki podczerwieni – czy to dobry sposób na ogrzewanie domu?

Promiennik podczerwieni – gdzie warto go zamontować?

Jedną z zalet promiennika podczerwieni jest to, że można go zainstalować w każdym pomieszczeniu. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie go w pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu, np. w salonie lub sypialni. Jeśli mamy duży dom, może warto zainstalować promiennik podczerwieni w więcej niż jedno pomieszczenie. Grzejniki na podczerwień można zamontować na stałe na ścianie lub, jeśli wybierzemy model przenośny, po prostu przenosić go z pokoju do pokoju.

Grzejnik na podczerwień – czy można go bezpiecznie używać?

Korzystanie z promiennika płytowego jest stosunkowo bezpieczne, ponieważ z urządzenia nie wydzielają się żadne gazy. Ponadto nie powodują one żadnego rodzaju zanieczyszczeń ani emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Promieniowanie podczerwone, które jest emitowane przez te grzejniki nie jest szkodliwe dla zdrowia, ponieważ fale mają zbyt niską częstotliwość, aby spowodować jakiekolwiek szkody. Jednak zawsze zaleca się przeczytanie instrukcji bezpieczeństwa przed pierwszym użyciem promiennika podczerwieni.

Grzejnik na podczerwień – rachunki za prąd

Jeśli używamy naszego promiennika podczerwieni przez długi czas, na przykład każdego dnia tygodnia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znacznie zwiększy on nasze rachunki za prąd. Możemy tego uniknąć, używając go tylko wtedy, gdy jest to konieczne i wyłączając lub odłączając go od prądu, gdy nie jest używany.

Jeśli szukamy bezpiecznego i energooszczędnego sposobu ogrzewania domu, grzejnik na podczerwień może być idealnym wyborem. Technologia podczerwieni jest znana od wielu lat i wciąż zyskuje na popularności ze względu na swoje liczne zalety.

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments