Przeprowadzka w Warszawie – firma przeprowadzkowa czy samodzielny przejazd?

Przeprowadzka w Warszawie – firma przeprowadzkowa czy samodzielny przejazd?

Warto przeczytać

Chcąc zmienić miejsce zamieszkania czeka nas również zmiana dotychczasowego życia. Jeśli na dodatek opuszczamy rodzinny dom, w którym przez lata nazbierało się sporo rzeczy, mamy do wykonania ważne zadanie logistyczne. Jak się nie pogubić i kompleksowo, bez niespodzianek wykonać przeprowadzkę w Warszawie?

Chcąc zmienić miejsce zamieszkania czeka nas również zmiana dotychczasowego życia. Jeśli na dodatek opuszczamy rodzinny dom, w którym przez lata nazbierało się sporo rzeczy, mamy do wykonania ważne zadanie logistyczne. Jak się nie pogubić i kompleksowo, bez niespodzianek wykonać przeprowadzkę w Warszawie?

Przeprowadzka w Warszawie – kompleksowa usługa firmy przeprowadzkowej czy samodzielny przejazd?

Jeśli masz do pokonania dłuższy dystans możesz wybrać trzy opcje. Pierwsza opiera się na twojej kreatywności i maksymalnym zaangażowaniu w cały proces – przeprowadzka mieszkania na własną rękę. Życiowy dobytek pakujesz do bagażnika swego samochodu. O ile nie zamierzasz transportować mebli i wielkogabarytowych sprzętów – jest to możliwe. Pod warunkiem, że umiejętne pakowanie rzeczy do worków, kartonów i walizek (oraz późniejsze umieszczanie ich w pojeździe) jest twoją mocną stroną.

Planowanie przeprowadzki – Warszawa i okolice

W sytuacji, gdy musisz przetransportować sprzęt IT, meble lub inne duże przedmioty jak dzieła sztuki, dekoracje i tekstylia (np. dywany) zdaj się na profesjonalną firmę przeprowadzkową, która przewiezie i wniesie do nowego mieszkania wszystkie pakunki. Możesz wybrać też trzecią opcję – wypożyczyć samochód dostawczy i samodzielnie przewieźć życiowy dobytek. Wszystko zależy od twojej indywidualnej sytuacji i od budżetu.

Dowiedz się, czy firma przeprowadzkowa w Warszawie, z usług której korzystasz, zajmuje się też demontażem i montażem mebli, pakowaniem przedmiotów, jak również okresowym magazynowaniem mienia. Takie dodatkowe usługi mogą okazać się zbawienne w sytuacji, gdy przeprowadzka obciąża nas fizycznie i psychicznie a także ogranicza czasowo, a my ze względu na sytuację życiową (osoby z rodziny są w delegacji, chorują lub nie mają możliwości by nam pomóc) nie sprostamy wyzwaniu.

Przed przeprowadzką – sprzedaj lub oddaj

Nie oszukujmy się. Każdy z nas ma w domu coś, czego nie używa i schował to z bliżej nieokreślonych powodów na dnie szafy w kartonie podpisanym „Wyspa tajemnic”. O ile przeszłości już nie zmienimy, o tyle przyszłość możemy przemodelować. Wystarczy zawartość sekretnego kartonu wyjąć, sfotografować i wystawić na sprzedaż w internecie lub zaproponować wymianę z osobą, która np. za kilka dni wprowadzi się na nasze miejsce lub która wyprowadzi się z mieszkania, do którego mamy zamiar się wprowadzić.

Może się okazać, że zupełnie przypadkiem wejdziemy w posiadanie czegoś naprawdę ciekawego i przydatnego dla nas, a pozbędziemy się pamiątkowej lampy lub wielopokoleniowego tkanego koca, którego właścicielem już nie chcemy być ani dnia dłużej. Przeprowadzka może stać się świetnym pretekstem do „odgracenia” a nawet nabycia niskim kosztem nowej rzeczy.

Rozpakowywanie kluczem do sukcesu przeprowadzki

Zadbajmy o to, by zaraz po wprowadzeniu się przejrzeć nasze rzeczy. Wszystko powinno znaleźć swoje nowe docelowe miejsce, bez skrywania niechcianych gadżetów pod łóżkiem. Jeśli już w pierwszych dniach życia w nowym miejscu zrobimy bałagan i na dodatek przeznaczymy na ten bałagan konkretne miejsce – duża szansa, że ten stan utrzyma się do… następnej przeprowadzki.

Korzystając z faktu, że jesteśmy w pocie czoła i zakasaliśmy już raz rękawy, zróbmy wszystko tak, by nie odkładać obowiązków na później. Gdy odpoczniemy, uporządkowane mieszkanie zrekompensuje nam trud i codziennie przywita nas wysprzątanymi półkami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments