Przesyłki o dużym kalibrze - jak je wysyłać?

Przesyłki o dużym kalibrze – jak je wysyłać?

Warto przeczytać

Firmy na 100% korzystają z usług kuriera. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą bez żadnych problemów dostarczać towary do klientów. Ich wiedza oraz doświadczenie pozwala na wykonywanie różnych wysyłek od tych małych po te naprawdę wielkie. Jeśli jesteś właścicielem początkującego sklepu możesz mieć problem z wykonywaniem tego typu usług. Aby sobie z tym poradzić koniecznie będzie skorzystanie z naszych porad. Na blogu https://lepszykurier.pl/blog/jak-wysylac-przesylki-wielkogabarytowe/ podpowiemy jak skutecznie i z głową się za to zabrać. Nasze wskazówki będą odpowiednie dla osób indywidualnych, które muszą dokonać przesłania dużej przesyłki np. w celu sprzedaży zalegających części samochodowych.

 

Różnice pomiędzy przesyłkami

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie różnice są pomiędzy danymi przesyłkami warto podać ich charakterystyczne cechy. Do najbardziej uniwersalnych cech zaliczamy wagę oraz wielkość przesyłki. Kiedy nasz produkt znajdzie się w kartonie. Zostanie przez nas zmierzony jest zaliczany do jednej z dwóch grup:

  • przesyłka standardowa – jej waga nie przekracza 30 kg. Jest łatwa do zmierzenia i jej wycena jest robiona automatycznie. Określenie kosztów jest już z góry ustalone przez przewoźnika.

  • przesyłka wielkogabarytowa – jej waga przekracza 30 kg. Przesyłka ma czasem trudny do zmierzenia kształt. Zdarza się, że wymaga użycia znormalizowanej palety. O czym opowiemy w drugim podpunkcie artykułu.

Jak pakować dużą przesyłkę?

Zanim wybierzesz swojego kuriera warto zastanowić się nad prawidłowym zapakowaniem zawartości. Na pierwszy etap pójdzie odpowiedni rodzaj kartonu. W przypadku pakunków o dużym gabarycie warto pakować je w solidne kartony ze szwami zszytymi lub zszywanymi zamiast szwów klejonych. Pudła powinny być nowe, co będzie podnosiło jakość bezpieczeństwa produktu. Łączenia na pudełkach, te dolne i te górne powinny być wzmocnione taśmą, najlepiej kilkukrotnie. Podczas transportu pudełko powinno być zapełnione folią bąbelkową oraz poduszkami powietrza. Warto, aby wnętrza pudeł nie posiadały wolnych przestrzeni. Karton może być dodatkowo wypełniony piankową lub styropianową obudową.

Czym jest przesyłka paletowa?

Na blogu https://lepszykurier.pl/przesylkipaletowe/ postanowiliśmy podać informacje na temat przesyłek paletowych. Są to przesyłki składające się z kilku kartonów. Może to być np. konstrukcja danego urządzenia. Jednak najczęściej jest to duża partia towaru np. zeszytów do sklepu. Paleta typu Euro, czyli o znormalizowanej powierzchni powinna mieć następujące wymiary i wagę:

  • Szerokość: 80 cm

  • Długość: 120 cm

  • Wysokość:200 cm

  • Waga do 1000 kg.

Jak zapakować przesyłkę paletową?

Na paletę o określonych wymiarach przenosimy dobrze zabezpieczone kartony. Należy pamiętać, aby paleta nie posiadała żadnych wad. Towary na palecie należy ułożyć od najcięższych do najlżejszych, aby środek ciężkości zlokalizowany był w centrum podłoża. A na koniec powinny być szczelnie zabezpieczone folią stretch lub taśmami bindującymi.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments