Regenerujące minerały

Regenerujące minerały apteka

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wydobywane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w sezonach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu oczywiste zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących aktywny sposób życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem także różne elementy śladowe są potrzebne do właściwego funkcjonowania. Biszofit oczywiście te elementy zawiera. Z serii kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza system z toksyn i nowych toksycznych substancji. Dzięki właściwościom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest mocno łatwa również daleko skuteczna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, zaś w szczególności niedobór magnezu dają nie tylko ciągłe zmęczenie. Stanowi toż dobrze większe konsekwencje, gdyż negatywnie wpływa na realizowanie wielu układów wewnętrznych naszego ciała.

Poziom magnezu w bliskim układzie nie wpływa wyłącznie na poprawę jego pozycji. Ma on oraz dobre właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po aktywnym dniu powodują rozluźnienie mięśni oraz skóry, obniżając przy tym dyskomfort związany z dalekim wysiłkiem psychofizycznym. Objawia się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu jest samotną spośród najbardziej wydajnych metod jego rozwijania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie naszego ciała po pełnym dniu lub nowym wysiłku powoduje, że czujemy szybszy przypływ energii, oraz nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę stanowi nie tylko dostępna w użytkowaniu, lecz jeszcze bardzo skuteczna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do szerocy ról po przebytych kontuzjach.
Jak prawidłowo regenerować ciało po pełnym dniu?

Należy wziąć ciepłą kąpiel. Tylko nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli zrobić sobie tzw. kąpiel magnezową z zastosowaniem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z letnią wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i zanurzyć się w ostatniej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie chodzi dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Zaraz po pierwszej kąpieli odpowiedź będzie odczuwalna. Skóra będzie ciepło szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją energię, a dolegliwości zmniejszą swoje oddziaływanie. Płatki magnezowe można stosować również, gdy w sukcesu spuchniętych i obolałych stóp. Mała część płatków z czystą wodą w misce przekaże im ulgę oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, wprowadzona w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z organizmu.

Dla pań, które nie posiadają wanny, możliwe jest branie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli trzyma ją zwilżoną i odprężoną.

W formie, gdy mięśnie lub stawy potrzebują szybkiej interwencji w obolałych miejscach, czy po prostu jest potrzeba swego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z własnym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, a po kilkunastu minutach dolegliwość znacznie się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje też do wykonania domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie materiału i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w diecie magnezowej ważną pracą jest stosowanie z przebadanych dermatologicznie produktów oraz dana o tym, skąd pochodzą surowce użyte do ich realizacji. Ważne istnieje więcej, aby produkty były certyfikaty dające je do zakupu na obszarze Unii Europejskiej.

Dużo wiedz o kosmetykach na bazie naturalnego magnezu znaleźć można na ścianie Regenerujące minerały

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments