Śledzenie przesyłki DPD

Śledzenie przesyłki DPD

Artykuł miesiąca

Codziennością dla większości społeczeństwa stało się zamawianie przesyłek przez internet. Kupuje się w ten sposób właściwie wszystko. Od drobnych kosmetyków, akcesoriów wyposażenia domowego, przez książki, zabawki, pożywienie dla zwierząt, aż po elektronikę, a nawet duże urządzenia i meble. Różne firmy rozsyłają tysiące paczek każdego dnia, a sami kurierzy dziennie dostarczają setki pakunków. Odbiorcy natomiast z niecierpliwością oczekują na swoje zamówienia z nadzieją, iż otrzymają je tak szybko, jak to tylko możliwe. Nie dziwi więc, iż dużą popularnością cieszą się usługi pozwalające na śledzenie paczek.

Zamawianie przesyłki

Po etapie dobierania produktów, które znajdą się w przesyłce, następuje czas na wybranie przewoźnika. Obecnie większość z nich posiada możliwość śledzenia paczek. Czy to Poczta Polska, InPost, DPS, UPS, GLS, wszystkie zapewniają unikatowe numery, na podstawie których możliwe jest szczegółowe upewnienie się, gdzie znajduje się pakunek. Warto zapoznać się z ofertą przewoźnika, proponowanymi przez niego cenami, a także deklarowanym czasem dostarczenia przesyłki. Klienci, którzy pragną szybko otrzymać swoją paczkę zazwyczaj decydują się na kuriera. Śledzenie przesyłki DPD, UPS czy GLS jest wyjątkowo proste za sprawą przeznaczonych do tego celu stron.

 

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

 

Przesyłka w drodze

Od momentu kiedy klient po raz pierwszy otrzymuje powiadomienie o zarejestrowaniu jego paczki w systemie konkretnego przewoźnika rozpoczyna się okres czekania. Dawniej nie można było łatwo dowiedzieć się gdzie przesyłka znajduje się w danej chwili. Teraz jednak wystarczy kilka kliknięć, aby upewnić się, że przesyłka jest w drodze. Analizując system, którym posługuje się firma kurierska DPD zauważyć można, że oferują oni śledzenie paczek na swojej własnej stronie, a także poprzez serwis KurJerzy.pl. Zlokalizowanie paczki tam jest nie tylko proste i szybkie, ale również całkowicie darmowe. Dostarczane przez witryny dane pokazują nie tylko miejsce, w którym przesyłka się znajduje w danym momencie, ale również historię jej transportu oraz, co bardzo ważne, przewidywany czas dostarczenia. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania klient nie musi przeznaczać całego dnia na oczekiwanie na kuriera. Wystarczy, iż otworzy szczegółowe śledzenie paczek, upewni się jakie są ramy czasowe, w których paczka powinna przybyć i może zaplanować resztę swojego czasu w sposób całkowicie dowolny.

Jak dokładnie sprawdzić lokalizację przesyłki?

Po pierwsze należy otworzyć odpowiednią stronę. Można to zrobić przy pomocy sledzenie-paczek.pl. Śledzenie przesyłki DPD możliwe jest z wykorzystaniem kilku różnych numerów, które powinien zapewnić nadawca przesyłki. Są to: numer paczki, czyli najczęściej spotykana opcja, a także numer referencyjny, numer awizo/nadania i numer zlecenia. Każdy z nich, wpisany w przeznaczone do tego okienko, przekierowuje do witryny zawierającej pełną historię dotychczasowej podróży zamówionej paczki. Dane te zmieniają się wraz z przekazywaniem przesyłki na przykład z sortowni do kuriera, więc raz na jakiś czas warto odświeżyć stronę, aby sprawdzić ewentualne zmiany.

Zazwyczaj śledzenie paczek odbywa się przy pomocy komputera lub laptopa. Zdarza się, iż używa się do tego przeglądarki w telefonie. Nie każdy jednak jest świadomy możliwości skorzystania ze specjalnych aplikacji. Działają one zarówno na Androidzie, jak i na iOS, dzięki czemu obsługuje je większość dostępnych na rynku smartfonów.

Dla tych ceniących natychmiastową informację…

Dostępna jest również opcja otrzymania powiadomienia o zmianie statusu przesyłki poprzez SMS. Wystarczy złożyć odpowiednią dyspozycję na stronie przewoźnika, by otrzymywać powiadomienia poprzez wiadomość tekstową za każdym razem, gdy paczka zostanie przetransportowana do kolejnej lokalizacji na swojej trasie. Koszt takiego SMSa jest zależny od operatora i jego podstawowej stawki.

 

Śledzenie paczek jest wyjątkowo proste. Nie zajmuje zbyt wiele czasu, pozwala za to upewnić się, gdzie w danym momencie znajduje się przesyłka i kiedy zostanie dostarczona. Jest to bardzo wygodna opcja dla każdego klienta oczekującego na swoje zamówienie. Śledzenie przesyłki DPD Kołobrzeg możliwe jest na wiele sposób, każdy z nich jest łatwy i zapewnia szybki dostęp do informacji.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] Zobacz również Śledzenie przesyłki DPD […]

trackback

[…] Zobacz również Śledzenie przesyłki DPD […]

trackback

[…] Zobacz również Śledzenie przesyłki DPD […]

trackback

[…] Zobacz również Śledzenie przesyłki DPD […]

trackback

[…] Zobacz również Śledzenie przesyłki DPD […]