Śledzenie przesyłki UPS

Śledzenie przesyłki UPS

Promocja i Reklama

Kurier UPS to jeden z najbardziej znanych w Polsce przewoźników zajmujących się dystrybucją paczek, który tak na prawdę działa na całym świecie. Kurier UPS zajmuje się zarówno obsługą firm, jak i klientów indywidualnych. Specjalizuje się w szybkich i pewnych dostawach prosto pod wskazany adres, a także rzetelną i sumienną kadrą. Oferuje także atrakcyjne ceny na każdą kieszeń, co jest bardzo istotne przy dużej ilości wysyłek. Cechą charakterystyczną UPS jest kolor brązowy, który możemy zaobserwować na strojach służbowych kurierów, a także na samochodach dostawczych, którymi rozwożone są przesyłki.

Nadanie i szczegółowe śledzenie przesyłki

Poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej kuriera, który uzupełniamy danymi dostawcy i odbiorcy wraz z ich adresami, wagą i wymiarami paczki, a także deklarowaną zawartością i kwotą ubezpieczenia, możemy nadać każdą przesyłkę. Kurier UPS przewozi paczki o małych i dużych gabarytach, ale także przesyłki paletowe. Po wpisaniu powyższych informacji zostaje określona cena za daną usługę, po jej zaakceptowaniu zostaje wysłane zlecenie do kuriera, który odbierze od nas przesyłkę oraz wygenerowany zostaje jej unikalny numer wraz z listem przewozowym. Mamy możliwość opłacenia paczki przed jej wysłaniem lub przeniesienia płatności na odbiorcę. Jeżeli przesyłka została nadana w godzinach porannych kurier UPS odbierze paczkę jeszcze tego samego dnia, jeśli nadamy w godzinach popołudniowych przesyłka zostanie odebrana w następnym dniu roboczym. Istnieje również opcja dostarczenia przesyłki do najbliższego punktu obsługi klienta UPS.

W tym momencie rozpoczyna się dalsza droga nadanej przez nas przesyłki, którą możemy śledzić na bieżąco na przykład na dedykowanym portalu, jak na przykład https://www.sledzenie-paczek.pl/. Co najważniejsze, strony takie umożliwiają szczegółowe śledzenie przesyłek całkiem bezpłatnie „od drzwi do drzwi”. W dzisiejszych czasach każdy wysyłający, a także odbiorca chce wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się przesyłka i kiedy dotrze. W celu zlokalizowania nadanej przesyłki należy wpisać, w okienko znajdujące się na stronie internetowej, przypisany do niej numer składający się z 25 znaków, który otrzymaliśmy po zarejestrowaniu przesyłki w systemie. Numer te znajduje się również na etykiecie, która została naklejona na paczkę. Dzięki umieszczonemu tam również kodowi kreskowemu, który jest skanowany na każdym etapie podróży naszej przesyłki, w poszczególnych oddziałach kuriera UPS, możemy prześledzić całą drogę od nadania po jej odbiór. Jest to bardzo pomocna informacja, gdyż po przekazaniu numeru przesyłki odbiorcy, może mieć pewność, że towar został faktycznie do niego wysłany, ponadto może zaplanować czas, kiedy przesyłka do niego dotrze. Z takiego rozwiązania bardzo często korzystają sklepy internetowe, która zawsze po skierowaniu zamówionego przez klienta towaru do wysyłki informują go o tym fakcie, podając nadany numer przesyłki. W przypadku nieodebrania paczki przez odbiorcę kurier wystawia UPS InfoNotice, czyli tak zwane awizo, wraz z nadanym przez kuriera UPS kodem cyfrowym umożliwiającym dalsze zlokalizowanie paczki.

Dodatkowe rozwiązania

Istnieją również inne metody szczegółowego śledzenia paczek nadanych kurierem UPS, status przesyłki możemy uzyskać na podany przez nas adres e-mail bądź SMS-em na numer telefonu. Poczta e-mail umożliwia klientowi śledzenie jednocześnie do 25 przesyłek, po skontaktowaniu się z kurierem UPS i podaniu numeru monitorowania, otrzymujemy szczegółowe dane dotyczące naszych przesyłek. Kolejną metodą śledzenia przesyłek jest funkcja SMS, która umożliwia nam wysłanie żądania na temat aktualnego statusu bezpośrednio na nasz telefon.

Kolejnym ulepszenie dla Klientów UPS jest aplikacja UPS Mobile, która umożliwia śledzenie przesyłek w dowolnym miejscu za pomocą telefonu. Dzięki aplikacji możemy nadać paczkę, monitorować i sprawdzać jej status, zlokalizować najbliższy punkt obsługi klienta UPS dzięki użyciu GPS, a także otrzymamy informacje dotyczące przychodzących paczek.

Bardzo ważną opcją w przypadku doręczania przesyłek, jest możliwość jej przekierowania na inny adres przed próbą doręczenia. Takie rozwiązanie dotyczy użytkowników usługi UPS My Choice i jest ono bezpłatne. Jeśli nie mamy zainstalowanej aplikacji możemy skontaktować się z nadawcą przesyłki celem jej przekierowania na inny adres dostawy, na przykład do sąsiada.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] zobacz również Śledzenie przesyłki UPS […]

trackback

[…] zobacz również Śledzenie przesyłki UPS […]

trackback

[…] zobacz również Śledzenie przesyłki UPS […]

trackback

[…] zobacz również Śledzenie przesyłki UPS […]

trackback

[…] zobacz również Śledzenie przesyłki UPS […]

trackback

[…] zobacz również Śledzenie przesyłki UPS […]

trackback

[…] jej przekierowania na drugi adres dostawy, na przykład do sąsiada. UPS Łask zobacz również Śledzenie przesyłki UPS KategoriePoradnik Klienta Tagipoczta, śledzenie, […]

trackback
UPS Łódź » portal News
2 lat temu

[…] zobacz również Śledzenie przesyłki UPS […]

trackback

[…] zobacz również Śledzenie przesyłki UPS […]