Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Sposoby na nasze IP w momencie wyjazdów do kolejnych państw

Prasóweczki

Środki na nasze IP w ciągu wyjazdów do drugich państw – Wyjeżdżając na wczasy do drugich państw, bardzo często wybieramy czerpać spośród pomocy chcących od nas mienie własnego adresu IP. Tego rodzaju wymogi stawiają przed nami nowe portale streamingowe, na przykład serwisy VOD. Niektóre spośród nich oferują inne obrazy oraz seriale dla poszczególnych terenów. Jakie są zatem sposoby na nasze IP podczas wyjazdów za granicę?

Czym tak tak jest adres IP?

Adres IP można porównać do numeru VIN samochodu lub numeru rejestracyjnego. Za jego podpowiedzią możemy stwierdzić dokładną lokalizację urządzenia posiadającego z internetu oraz dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. Adres IP dzielimy na adresy IPv4, będące 32-bitowymi liczbami całkowitymi, opisanymi w zapisie szesnastkowym oraz adresy IPv6, będące 128-bitowymi liczbami całkowitymi, napisanymi w organizmie szesnastkowym lub dwójkowym, oddzielonymi dwukropkami lub spacjami. Za pomocą adresu IP możemy znaleźć interfejs sieciowy czy jego jakości. W sukcesie sieci lokalnych adres IP przydzielony jest przez administratora. Obecnie najpopularniejsze są adresy IP szóstej generacji, które zastąpiły czwartą generację adresów. Piąta generacja była niepewna również nie uzyskała większego powodzenia wśród użytkowników.
Jakie są sposoby na polski adres IP za granicą?

Wykorzystanie polskiego adresu IP za granicą naszego państwa wbrew pozorom jest powszechne wśród naszych rodaków opuszczających kraj w planach urlopowych lub większej, w planach zarobkowych. Wiele usługodawców, nadających telewizję internetową chce od nas posiadania własnego IP. Wszystko ze powodu na umowy licencyjne ze stacjami, jakie są droższe w sukcesie chęci rozpowszechniania sygnały telewizyjnego przez internet poza Polskę. Tego rodzaju praktyki stosują i serwisy streamingowe, udostępniające popularne obrazy oraz seriale. W sukcesie niektórych portali potrafi się z zmian różnić oferta filmowa ze powodu na dany region. Jest przecież kilka rodzajów, zezwalających na czerpanie z polskiego IP w przyszłych krajach.
Wirtualna Sieć Prywatna

W ubiegłym czasie coraz większe stają się programy czerpiące z tuneli Wirtualnej Sieci Prywatnej, powszechniej znane jako VPN (z ang Virtual Private Network). Narzędzie zbliża się z drinku z serwerów znalezionych na terenie całego świata, przez co wirtualnie zmienia nam się numer IP, ponieważ host widzi nas jako klientów komputera na przypadek z Francji, Niemiec lub Dużej Brytanii. Wiele firm udostępniających Wirtualną Sieć Prywatną jest własne serwery w rodzimym kraju. Dodając się spośród nimi zza granicy, będziemy rozpoznawalni jako klienci z Polski, dzięki czemu serwis VOD lub nowe strony oraz pomocy wymagające polskiego adresu IP będą uważały, że znajdujemy się w świecie.

Cechy serwerów VPN:

nadanie wirtualnego adresu IP;
zachowanie anonimowości podczas przeglądania stron WWW;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
zabezpieczenie przed atakami typu DDOS.

Bramki Proxy

Nowym stylem jest uzyskiwanie z tak zwanych bramek proxy. Istnieje ostatnie oprogramowanie dające nie tylko na zmianę swego adresu IP, ale i występujące na siła załadowania się stron WWW czy bezpieczeństwo. My, jako klienci zlecamy pośrednikowi dane zadanie za pomocą dedykowanego klienta w części programu na komputer. Bramki proxy chodzą na podobnej zasadzie jak serwery VPN, również bardzo często zabezpieczając nad sprzed skryptami reklamowymi oraz plikami cookies, które zalecane są podczas przeglądania sieci.

Cechy bramek proxy:

znacznie mniejszy okres załadowania strony WWW;
lepsza przepustowość łącza;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
bezpieczeństwa w stronie narzędzi antywirusowych oraz zapór sieciowych.

sprawdź też Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments