Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „wesprzeć” w wypadku błędnego przelewu

Prasóweczki

Teraz bank musi „wesprzeć” w przypadku błędnego przelewu – Od lipca 2018 roku łatwiej będzie odzyskać omyłkowo wysłane pieniądze (błędne dane na przelewie). Bank będzie odpowiedzialny pomóc nam w takim przypadku. Usługę ta ujmować się a będzie do kontaktu z bankiem odbierającym przelew oraz – w ostateczności – do podania danych personalnych przypisanych do konta odbiorcy.

Teraz bank musi „wesprzeć” w przypadku błędnego przelewu

 

Nie znam czy posiadali raz w byciu sytuację, w jakiej dali pieniądze na krótkie konto. Ja posiadał taką okazję dwa razy, w obecnym raz z mojej winy i raz przez błędnie podany numer konta. W takich przypadkach zawsze winni istnieli na ciekawą opinię obcej kobiety i kilku szczęścia. Mi udało się raz zapłacić za samochód na błędny numer konta, bowiem taki podany był na FV. Szczęście w nieszczęściu, że nr konta (błędny) na jakie przelałem pieniądze nie żył i dał mi je automat bankowy. W różnym przypadku wymagał jednak zetknąć się z odbiorcą konta i przypominać o zwrot. Całe szczęście, że go wiedziałem.

Procedura zwrotu błędnie wykonanego przelewu
Od lipca tego roku procedura zwrotu pieniędzy w przypadku przelewu pieniędzy zostanie nieco uproszczona, ponieważ bank będzie uważał obowiązek nam pomóc. W projekcie bank jest cel podjąć pracę w procesie 3 dni od zgłoszenia. Musi powiadomić odbiorcę przelewu oraz inny bank o błędnej transakcji. Odbiorca takiego przelewu ma 30 dni na zwrot pieniędzy. Trafiają one na startu na konto techniczne w banku, i dopiero wtedy do właściciela.

Po otrzymaniu porady od banku, odbiorca błędnego przelewu ma 30 dni na reakcję. Jeżeli ona nie nastąpi, to bank na polski wniosek musi przekazać nam duże dane personalne posiadacza konta czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres działalności itp. Jeśli odbiorca przelewu ma konto w tamtym banku, więc ostatni bank jest 3 dni na przesłanie takich reklamie do bliskiego banku, który następnie udostępni znane nam (uwaga jeśli użyjemy je do różnych priorytetów niż odwrócenie transakcji grozi nam grzywna do 30 000 PLN).

Również na tym mniej więcej praca banku się kończy. Dużo o zwrot pieniędzy musimy walczyć sami przed sądem lecz w przypadku mienia dużych informacji oraz dokumentacji całej sytuacji propozycja będzie wystarczająco prosta, lecz nie wiem ile trzeba w takich przypadkach wyglądać na decyzję sądu.

Idealnie byłoby gdyby istniała procedura, gdzie przy błędnym przelewie na polski wniosek wszystko dzieje się automatycznie. Myślę sobie jednak, że potrafiło toż żyć użyte przez „cwaniaków” w odmienny sposób. W każdym razie jest toż zdrowa zmiana pomagająca odzyskać pieniądze z błędnych przelewów, które każdemu mogą się zdarzyć.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments