Transport towarów z USA

Transport towarów z USA

Warto przeczytać

Niewątpliwie produkty amerykańskie uchodzą na świecie za produkty o wysokiej jakości, dlatego USA jako kierunek importu cieszy się dużą popularnością. Towarami, które najczęściej są importowane do Polski są m.in.: wyroby przemysłu elektromaszynowego, chemicznego, artykuły spożywcze i wyroby metalurgiczne. Transport towarów z USA do Polski odbywa się na dwa sposoby: drogą morską lub drogą lotniczą.

Transport morski z USA

Transport drogą morską będzie z pewnością dobrą opcją w przypadku importowania towarów o dużej objętości, dlatego że ograniczenia wagowe dla statków są zdecydowanie mniejsze niż dla samolotów. To rozwiązanie pozwala na przewóz towarów w kontenerach, dzięki czemu importować można przesyłki o dużych rozmiarach bez narażenia ich na uszkodzenie. Umożliwia również przewóz pojazdów, jak i dużych maszyn np.: wykorzystywanych w rolnictwie lub przy pracach budowlanych.

Dodatkową zaletą jest możliwość transportowania towarów jako ładunku drobnicowego. Oznacza to, że przesyłka będzie transportowana w jednym kontenerze wraz z innymi towarami. Warto zaznaczyć, że cena tranzytu różnić będzie się w zależności od ilości, rodzaju towaru oraz trasy. Trzeba mieć również na uwadze aktualny popyt na fracht morski. Koszty transportu morskiego w porównaniu do lotniczego są znacznie niższe, jednakże najlepiej sprawdzić różne oferty przed zdecydowaniem się na to rozwiązanie.

W tym celu najlepiej skorzystać ze specjalnych przeliczników internetowych, które oszacują koszt przewozu. Należy wziąć również pod uwagę, że każda trasa obejmuje kilka portów amerykańskich oraz kilka portów europejskich do tego dochodzi również droga jaką przesyłka musi odbyć aby znaleźć się w Polsce, a co się z tym wiąże transport może potrwać od dwóch do nawet kilku tygodni.

Wyceń transport z USA!

Transport lotniczy z USA

Transport drogą lotniczą jest szczególnie opłacalny w przypadku, gdy towar składa się z rzeczy wartościowych, drobnych lub potrzebnych w jak najszybszym czasie. Czas oczekiwania może potrwać od 3 do około 12 dni w zależności od wybranego rozwiązania. Droga towarów importowanych opcją lotniczą składa się z transportu realizowanego przez przewoźnika lotniczego, jak i usług świadczonych przez firmy kurierskie, takie jak DHL lub FedEx. Możliwe są bezpośrednie połączenia między Warszawą a Nowym Jorkiem, Los Angeles, Miami, Chicago lub Newark, które oferują polskie linie lotnicze LOT. Jest również opcja transportu drogowego bezpośrednio z samolotu do jednego z miast, z czego do wyboru są: Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk i Łódź.

Jak zorganizować transport multimodalny?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments