W co zapakować paczkę do paczkomatu?

W co zapakować paczkę do paczkomatu?

Artykuł miesiąca

Obecnie niezwykle popularne stało się nadawanie i odbieranie przesyłek za pomocą paczkomatów. Jest to bardzo wygodne i tanie. Można odebrać paczkę o każdej godzinie, paczkomaty są samoobsługowe i czynne przez całą dobę.

Paczkomaty to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż usługi kurierskie. Paczki są dostarczane niezwykle szybko, można nadać je w dowolnym momencie i to bez długiego oczekiwania. Każdego dnia rośnie liczba ich użytkowników. Nie każdy ma możliwość odebrania paczki od kuriera, a w przypadku paczkomatu są aż dwie doby na wyjęcie przesyłki ze skrytki. Nie ma w tym niczego trudnego, powstała nawet specjalna aplikacja mobilna, która wszystko ułatwia.

W co zapakować paczkę do paczkomatu, aby została ona bezproblemowo doręczona?

Nadawanie przesyłek do paczkomatu – np. za pomocą tej strony https://allekurier.pl/nadaj –  może być tanie, łatwe i przyjemne, jeśli będzie się pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Bardzo ważne jest to, że w Inpost obowiązują trzy różne gabaryty wielkościowe. Trzeba mieć to na uwadze, aby wiedzieć, jak i w co zapakować paczkę do paczkomatu. 

Najmniejszy jest gabaryt A, czyli przesyłki mieszczące się do niewielkich skrytek w paczkomacie. Jeśli ktoś wysyła drobną elektronikę, kosmetyki, niewielkie akcesoria, galanterię mniejszą, małą odzież lub części zamienne, to gabaryt A będzie wystarczający (640x380x80 mm). Można wybrać kartony mające następujące wymiary: 200x200x70 mm, 300x200x70 mm lub 180x120x40 mm. 

W przypadku wysyłki kilku produktów lub towarów o większych rozmiarach wymagane jest wybranie gabarytu B. Dotyczy to małych zabawek, mniejszego sprzętu RTV/AGD, tekstyliów i dekoracji. Gabaryt B ma wymiary 640x390x190 mm. Wymaga to oczywiście użycia większych kartonów. Odpowiednie będą pudełka w następujących wymiarach 200x150x100 mm, 250x150x150 mm lub 250x200x100 mm. 

Jest jeszcze gabaryt C, czyli 640x380x410 mm. Należy go wybrać, jeśli chce się wysłać sprzęt RTV/AGD, galanterię większą, dużą odzież, większe zabawki. Do zapakowania towarów odpowiednie będą kartony o wymiarach 250x250x200 mm, 350x200x200 mm, 350x250x250 mm.

O czym należy pamiętać podczas nadawania paczki do paczkomatu?

Jeśli w nadawanej przesyłce znajdują się przedmioty delikatne, kruche czy podatne na uszkodzenie, to należy przed włożeniem ich do kartonu owinąć je folią bąbelkową. Zaleca się także zastosować wypełnienie w postaci gazet, podartych kartonów, pianek lub styropianu. Wszystko to służy temu, aby zawartość przesyłki dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym. 

W co zapakować paczkę do paczkomatu? Zaleca się wybierać kartony z samoskładającym się dnem, wykonane z tektury trójwarstwowej o większej gramaturze. Opakowanie zawsze powinno być wytrzymałe, najlepiej z podwójnym dnem w przypadku wysyłki ciężkich przedmiotów. 

Mile widziane są również kartony wzbogacone o uchwyty, co ułatwia wyciągnięcie przesyłki ze skrytki i jej przenoszenie. Można nawet wykorzystać użyte wcześniej opakowania, jeśli są w dobrym stanie, wystarczy usunąć z nich starą etykietę. Nadają się do ponownego wykorzystania, co przekłada się oczywiście na oszczędność pieniędzy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] zobacz W co zapakować paczkę do paczkomatu? […]